Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy iskolát be lehet perelni,...

Egy iskolát be lehet perelni, fel lehet jelenteni mert kirugnak vagy nem vesznek fel egy gyereket csak mert testékszere van?

Figyelt kérdés
Pl fülbevaló vagy pirszing. Annó mikor suliba jártam benne volt a házirendben hogy tilos mert kirugják èrte a diákot. Általánosban fix hogy benne volt, de közèpsulira már nem emlèkszem biztosra. Èn tuti nem hagytam volna csak úgy annyiban hogy ne lehessen fülbevalóm vagy pc-m ha akartam volna mert kirugnak èrte.

2017. máj. 30. 16:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha benne van a házirendben, akkor simán ki is rúghatnak érte, ha feljelentitek őket csak kiröhögnek rendőrségen.
2017. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
44%

Nem kötelező abba az iskolába járnod, szóval ha nem tetszik a házirend, akkor lehet menni máshova isten hírével.


Nem lehet beperelni emiatt.

2017. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Pl egyenlő bánásmód hatóságnál?....
2017. máj. 30. 17:03
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Mit nem lehet azon érteni, hogy egy iskolának lehetnek szabályai, amit vagy betartasz, vagy mész máshová?
2017. máj. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Egyenlő bánásmód tudod kiket illet meg? Akiket a származás, vallás, hit, nem identitás miatt akarnak korlátozni. Nem a 12 éves ribit aki haskidobós pólóban jár hogy a fiúk a köldökpiercing-re csorgassák a nyálukat órán.


A 2017-es nagy diákjogi kérdésekhez hadd szúrjam be ezt a két gyöngyszemet erről a hétről:


petíció mert tilos általános iskolában forrónadrágot hordani 12-14 évesen:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..


a tanárnak nincs joga osztálykiránduláson a cigit/piát/drogot/akármit keresni a diáknál

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2017. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
30%
Én eleve azt nem értem, hogy állami iskola hogy a francban hozhat ilyen abszolút szubjektív erkölcsi mérce szerint házirendet. Szerintem ez ugyanúgy aggályos, ahogyan a Közterület Felügyelet sem tilthatja be a férfi munkavállalók hosszú haját: [link]
2017. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
40%
iskola házirendje nem korlátozhatja a gyerek önrendelkezési jogát, vagyis hiába van a házirendben, hogy nem lehet testékszered az ilyen kitétel jogszabálysértő
2017. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%
[link] "A tanulók külső megjelenésére, viseletére vonatkozó kérdésekbe az iskola nem avatkozhat be, ez a tanulók személyiségi jogainak csorbítása lenne." A testékszered miatt nem részesülhet senki hátrányos megkülönböztetésben, ilyen esetben az oktatási jogok biztosához és/vagy az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz lehet fordulni.
2017. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
33%
Nevetséges, a kölyköknek mindenhez joguk van, kötelességük meg semmi? Ezért lesznek olyan életképtelen elkényeztetett ki semmirevalók mint a mostani kamaszok nagy többsége.
2017. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
43%
#9: Mi ezzel a baj? Te gondolom azok közé tartozol akik szerint a diáknak kuss a neve, és ki kell nyalnia az összes tanára seggét, és szolgai módon teljesítenie minden parancsát. A tanárok természetesen bármit megtehetnek. Nőjj fel a Kádár-rendszerből.
2017. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!