Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismer valaki olyan tapasztalt...

Ismer valaki olyan tapasztalt ügyvédet, aki jogtalan, elévült követelésekkel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Olyan ügyvédre gondolok, aki már nyert ilyen pereket és van tapasztalata.

Budapest és környéke jöhet szóba.



#ügyvéd #tapasztalat #jogtalan követelés
2017. jún. 1. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy elévült egy követelés, még nem jogtalan. Mi a pontos sztori?
2017. jún. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elévült követeléssel nem tudsz mit kezdeni. Ezért kell arra kihegyezni, hogy nem évült el.
2017. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ügyvéd nem létezik, ugyanis az elévülkt követelést a törvény erejénél fogva behajtani nem lehet (önkéntes teljesítés történhet, de ahhoz nem kell ügyvéd), a követelés az elévülés okán nem válik jogtalanná, csak a törvényerőt nélkülözi, ami a kinnlevőség törvényes behajtásának alapja.
2017. jún. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az elévülés pusztán azt jelenti, hogy állami úton (tehát perrel és társai) nem tudod már érvényesíteni az igényedet. Önhatalom alkalmazása pedig ugye nem igazán célszerű.
2017. jún. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rajtam akarnak behajtani egy elévült követelést. Több mint 7 évig nem jelentkezett érte a cég, nem is tudtam, hogy van. Ráadásul nem is az enyém, de megörökölhetem. A fizetési meghagyásnak már ellentmondtunk, szóval a következő lépés a bíróság. Ezért kell egy tapasztalt ügyvéd, mert a miénk még nem nyert ilyen ügyet.
2017. jún. 2. 09:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Ehhez minek ügyvéd?

A felperes dolga, hohgy bizonyítsa, a követelése nem évült el. Ha ezt nem tudja megtenni, akkor kalap, ha meg tudja tenni, akkor neked kalap.

2017. jún. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már találtam olyan ügyvédet, aki tavasszal nyert ellenük pert. Azért kell ügyvéd, mert ezek nem a tisztesség mintaszobrai, abból élnek, hogy másokat kizsákmányolnak.
2017. jún. 3. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyarul az Intrum Justitiáról beszélünk.
2017. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
fontos: a másik fél bíróságon beperelhet téged és bíróság hivatalból nem veszi figyelembe az elévülést, neked kell hivatkoznod rá
2017. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, így van utolsó.
2017. jún. 8. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!