Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 20 000 Ft illetéket szabtak...

20 000 Ft illetéket szabtak ki rám egy tárgyaláson amire nem mentem el. Ez azért van mert nem mentem el?

Figyelt kérdés

Nem egyértelmű. Azért kérdezem, mert az indok az volt, hogy visszament a levél "nem kereste" felirattal s emiatt kézbesítettnek tekintették.

csakhogy azért nem kerestem, mert 4 számmal eltérő házszámot írtak a címem helyett így nem kaptam értesítőt.


Azt írja hogy a kézbesítési vélelem megdöntése iránt lehet kérelmet előterjeszteni.


Mivel azonban a tárgyalás eredményével szemben nem szeretnék kifogást emelni mert az elfogadom, csak ezt a 20 ezer forintot nem akarom kifizetni azét mert hibásan címezték a nekem szóló levelet a kérdésem az, hogy elég e leírnom egy kérvényben hogy méltányosságból engedjék el, vagy mindenképpen a kézbesítési vélelem megdöntését kell kérelmeznem ehhez, akkor is ha magán a per eredményén nem akarok változtatni?


És persze itt van az alapkérdés hogy ilyesmit(illeték) akkor szoktak kiszabni ha valaki nem megy el vagy egész más oka is lehet?

A per tárgya tartásdíj összegének változtatása (felemelés az infláció miatt)


2017. jún. 1. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

"mindenképpen a kézbesítési vélelem megdöntését kell kérelmeznem ehhez, akkor is ha magán a per eredményén nem akarok változtatni?"


Igen.

De te nem a meg nem jelenésed okán kell, hogy illetéket fizess (azt polgári perek esetében lesz..ják, mivel nem kötelező), hanem a perköltséget kell kifizetned, az lesz a 20 rugó.

2017. jún. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ezt nem értem, az illeték elengedéséhez kézbesítési vélelmet kell megdöntenem? nem elég csak irni egy kérvényt?
2017. jún. 3. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!