Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendelet probléma?!

Végrendelet probléma?!

Figyelt kérdés
Nem tudtam kérdésben leírni. A problémám a következő: vannak vagyontárgyaim,úgy, mint pl laptop, de emellé felvett diákhitelem is. Ha én a tárgyaim egy részét Xre,más részét Yra akarom hagyni, és csak a hitelem marad, akkor azt senki nem kapja meg? szóval ha pl a szüleim kapják a dolgaim egy részét,de a diákhitelről nem írok,és ők felveszik amit hagytam,akkor a diákhitelt is a nyakukba kapják,vagy így megoldható,hogy senki ne kapja törvényesen a hitelt?

2017. jún. 9. 13:10
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve,ha valaki nem akarja felvenni mondjuk azt példának megint a gépemet,akkor az az államon marad,vagy átkerül valakihez?
2017. jún. 9. 13:11
 2/2 anonim ***** válasza:

Micsoda kérdés, jó isten.

A hagyaték az aktív (pozitív előjelű) és a passzív (kötelezettségek) vagyont is tartalmazza.

A szabályok bonyolultak, de annyit itt is el tudok mondani, hogy

- a diákhiteled is a hagyatékod része, valaki(k) azt is kapni fogja/fogják, kivéve, ha visszautasítják az öröklést. Ha mindenki visszautasítja az öröklést, akkor az állam örököl.


Meghatározott vagyontárgyak "örökítése" érdekében (tartozás nélkül :D) köss halál esetére szóló ajándékozási szerződést X-el és Y-nal.

2017. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!