Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamarosan demens lesz az autó...

Hamarosan demens lesz az autó tulajdonosa, de én most újítom fel az autót, ha kérek számlát azt elfogadják egy esetleges pernél?

Figyelt kérdés

Szóval nincs túl jó kapcsolatom Anyukám anyjával, ő a gazdag és jó munkahellyel rendelkező embereket kedveli, sőt tiszteli, ha kell még takarít is nekik csak a szagukat érezze.. vetünk régen egy autót, de mivel biztosítótól büntit kaptunk volna a 3. autóért és én akkor még csak 14 volt ezért a nevére vettük ( nem tudjuk bizonyítani szóval bukta ) az autó elég komoly szervizen fog átesni, konkrétan egy régi Swiftről van szó ami jelenlegi ára 250 ezer forint, mivel rohad és a motor se túl rózsás ( 8v típushiba a dugattyú hiba ) , de mivel egyik kedvenc autóm, betegesen vonzódom a járgányhoz ( van amikor órákat ott töltök mert jó ) ezért sok-sok pénzt, úgy számoltam 400 ezer forintot rá fogok költeni a felújításra.

Nade, az említett tulaj kicsit idős ( 72 éves) ez magába nem gond, van aki 105 évesen is éppelméjű , de ő nem lesz. Biztosan, hogy ártson el fogja adni a kocsit. Egyszer már el akarta, leraktam elé fél milliót ( így 100 ezret se ér az autó) és mondtam neki, hogy megveszem.. elutasított, de nem törődött vele tovább.


Az a tervem, ha eladná, hogy egy ismerősömet megkérem ,hogy én pénzemen vegye meg, majd papíron még egy adásvételivel megveszem tőle, de ,hogy ne aludjon jól a néni, bizonyítani szeretném, hogy én szervizeltem a kocsit és valamilyen formájú kártérítést követelnék tőle.

Ez így működhet ?


2017. jún. 13. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Hagyd azt az autót, ezekért a pénzekért ugyanolyat megkapsz sokkal jobb állapotban akármelyik sarki butikosnál, és arra lehet fele ennyit kell költened a felújításra. De ha ennyire van pénzed én nem szutyok Suzukit vennék hanem egy normálisabb Opelt vagy Fordot. De ha ennyire szíved vágya a Suzuki amit megértek akkor se attól a nyuggertől vedd meg, engedd hogy eladja, és te meg a pénzeden ezerszer jobb ugyanolyan autót veszel.
2017. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Szóval egy szakadt, milliós nagyságrendben szaladgáló kocsiért kifizetnéd a többszörösét, csak hogy kicsesszél a nagymamáddal. Aki semmit nem ártott neked azon kívül hogy nem akarja neked eladni az autóját, de a te beteg elmédben ez már ártásnak meg demenciának számít.


Őszintén? Szerintem inkább menj el apádhoz és kérd meg hogy keverjen le két egyformát, hátha észhez térsz.

2017. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sorokat tudnék írni, hogy hogyan ártott nekem, pl. nála "nyaraltam" mert nem értek rá a szüleim, mondták, hogy félek a sötétbe, fogott és kitett éjszaka a közvilágítás nélküli utcába, na csak ezért 2 évig jártam dokihoz. Forró 100 forintost kellett fognom mert 2 gombócos fagyit mertem venni amikor csak egyet szabadott.. meg ilyen egyéb jó dolgokat csinált velem, szóval ja..

Az autó nekem szinte mindent megér. Ismerőseim is mondják, hogy járjak valami autóval, de nekem ez tetszik.. amit levázoltam az nekem elég sokat megér, főleg, hogy ha elfogadnák követelésemet, sokat szenvedtem miatta.

2017. jún. 13. 20:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire fontos neked az autó, akkor szerezd meg valahogyan, de inkább szervizelés előtt. A nagymamádon való bosszuállást meg próbáld elfelejteni, nehogy az akadályozza meg, hogy meg tudd szerezni az autót . Én egyébként megértem a ragaszkodásodat a kocsihoz. Ez nem pénzkérdés.
2017. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, én egy fapados, rohadó, motorhibás swiftért 100 ezret nem adnék de mindegy.

Szerintem lépj tovább.

Az öreglányt felejtsd el, a suzukira meg emlékezz vissza jó emlékkel, de válj meg tőle.

2017. jún. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A demens "lesz", az nem bizonyíték, még orvosi papírral sem. Olyan nincs, hogy tuti ilyen meg olyan beteg lesz. Persze vannak betegségek, amire lehet mondani valószínű ez lesz, viszont nem bizonyíték. Az bizonyíték, ami megtörtént. 72 éves az amúgy sem olyan öreg. Amúgy hasonlítasz a nagymamádhoz, tuti az unokája Vagy, benned is sok a rosszindulat.
2017. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Swiftet most újítanám fel... jaj, de sok a rosszindulat bennem, tényleg.. Mindegy, ráköltök pár forintot ha meg el akarja adni akkor az ismerősöm megveszi... Amúgy az benne a jó, hogy fapad..
2017. jún. 14. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!