Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kéne egy kis segítség! Melyik...

Kéne egy kis segítség! Melyik micsoda és mire való? 1. Adóigazgatási szám, Adószám, Adóazonosító jel. Az első kettő ugyanaz?

Figyelt kérdés

Külföldön élő magyar állampolgár vagyok. Idén vállalnék Magyarországon állást és a NAV elég homályosan magyarázza el ezt az egészet-pedig még fel is hívtam őket telefonon-.

Már azt se tudom merre áll a fejem.



2017. jún. 17. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Adóazonosító kell
2017. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szervusz. Köszönöm szépen. A munkálatató az adószámot kéri,de akkor at adóazonosító jelet írjam be?
2017. jún. 17. 15:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Munkáltató (már írni sem tudok)
2017. jún. 17. 15:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Adószám a vállalkozásoknak kell, az állampolgáraknak adóazonosítójuk van.
2017. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezen van az adóazonosítód:

[link]

Ha valamiért nincs (mert pl. 80 éves vagy és még sosem kellett) akkor egy Nav kirendeltségen adnak.

2017. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,

Nem vagyok még 80 (hála az égnek), csak most lesz az első magyarországi állásom.

Már el is küldtem a kérelmet a NAV-nak. Remélem megérkezik, mielőtt még kiírnak a munkaszerződésből.

Külföldön sokkal egyszerűbb, ott egy szám van, amit kb mindenhez lehet használni.

2017. jún. 18. 23:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy összességében a legroszabbakra készülj, ami itt folyik közigazgatás címen, az egy bűzlő mocsár. Itt tényleg a kommunizmuson edzett állampolgár marad a felszínen...


Itt alapvető, hogy minden koszvadt kis hivatal, hatóság gondosan őrizgeti a saját adatbázisát, csak ő kapirgálhat benne és féltően óvja a többi rohadt hivatal és hatóság elől. Tonnaszámra tologatják az "adatkérő" iratokat egymás között. A 90-es években valamikor felvetették, hogy a személyi szám legyen az "azonosító", de lesöpörték, hogy ha egy adattal tartják nyilván az állampolgárt, akkor könnyebb lenne visszaélni.

2017. jún. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!