Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklat egy férfi, mit tehetek?

Zaklat egy férfi, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Fiatal lány vagyok. Tudja a lakhelyemet is. Többször itt ólálkodott, meg most pár napja itt állt az emeletünkön, itt lesett. Sajnos egy nagydarab, agresszív állat, akin látszik rajta, hogy el van borulva a szeme. Hogy és hol kérhetek távoltartó végzést? Vagy hol találok olyan ügyvédet, aki ért ehhez? Nincs pénzem.

2014. jan. 29. 23:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
feljelentést tehetsz, nem kell ehhez ügyvéd...
2014. jan. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De azt hogy tudom bizonyítani, hogy az emeletünkön leselkedik és ólálkodik? Ha pl egyik barátnőm, vagy rokonom is látja, és tanúsítja, az már elég a rendőrsègnek?
2014. jan. 30. 00:02
 3/15 anonim ***** válasza:

Egyedül laksz?

Sztem menj a helyi (legközelebbi) rendőrségre

2014. jan. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen, az jó, ha van rá "tanú"

Mármint ha majd mész a rendőrségre

Vagy csinálj felvételt (fényképezőgép v. marokteló)

2014. jan. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

De ismer téged?

Vagy honnan veszed, hogy pont teutánad "ólálkodik"?

2014. jan. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
A leírásodban szereplő tevékenység nem büntetendő, a személy kinézete pedig büntetőjogilag irreleváns. A kulcsszavak között viszont megadtad, hogy "fenyegető levél". Ezt kifejtenéd?
2014. jan. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

"A leírásodban szereplő tevékenység nem büntetendő"


Hm, zaklatás, nem büntetendő, érdekes, ez számomra újdonság.


Ebből baj lehet, rendőrség mindenképpen, ha szólsz nekik, ki fognak jönni, igazoltatják, megkérdezik, mit keres ott?

Majd beviszik. Ott jobban megkérdezik...

Ez lesz a menete, de valószínű felhúzod vele az ipsét. Kérdés, mennyire elborult. :-(


Lehet, előtte jobb lenne szóban figyelmeztetni valahogy...szerintem egyelőre szólj a szüleidnek.

2014. jan. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Amit tehetsz:

- Sürgősen beszerzel egy gázpisztolyt, vagy lgalább egy gázspray-t


- Megpróbálod telefonnal/fényképezővel felvenni, hogy követ, az ajtó kukucskálóján, hogy a folyosódon vár stb.


- Elmész a rendőrségre és feljelentést teszel, akár már a "bizonyítékok" nélkül is, legalább elmondják, hogy mi a teendő.

2014. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
FEMIN társadalomban, bárki öreg kant lecsukathat egy szép fiatal szuka.
2014. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 kovpet ***** válasza:

#7: Pedig igaza is lehet akár.


Zaklatni valakit nem szabad és remélhetőleg eljár a rendőrség, ha kell.


De "ólálkodni" meg egy (gondolom) társasház egyik emeletén tartózkodni nem tilos.


Kérdező: honnan veszed, hogy "agresszív állat"? Mit csinál a nézésen kívül?


Nem lehet, hogy simán tetszel neki és azért kajtat utánad, de megszólítani nem mer? Vagy csak véletlenül van ott? Vagy ismer, csak nem tud hova tenni?


Vagy az új szomszéd? :)


Azért ha rossz érzésed van a dologgal, akkor én is javaslom egy gázspray/gázpisztoly beszerzését. Az ördög nem alszik és ha nálad van a spray és nincs semmi baj, az sokkal jobb mintha baj lenne és nincs nálad...

2014. jan. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!