Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a különbség a bejelentés...

Mi a különbség a bejelentés és a feljelentés között?

Figyelt kérdés
Eljárásbeli különbségek érdekelnek elsősorban.

2017. jún. 19. 21:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A bejelentés nem személyhez kötött, tehát pl. bejelentés az, ha a Telefontanún elmondod a policájoknak, hogy valakik éppen bűnt követnek el. A feljelentésnek mindig van alanya.
2017. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ismeretlen tettes ellen is tehetünk feljelentést.
2017. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én személyesen tettem bejelentést,nem feljelentést az exem ellen mert küldött jó pár kissé fenyegető sms-t,de nem akartam,hogy eljárás induljon ellene,csak azt szerettem volna,ha nyoma van,arra az esetre,ha beváltaná a fenyegetését.
2017. jún. 19. 22:04
 4/21 A kérdező kommentje:
Akkor most ilyenkor is meginditanak valami eljárást ellene?
2017. jún. 19. 22:08
 5/21 anonim ***** válasza:
Feljelentés esetén mindenképp lesz eljárás, hacsak nem ismeretlen a tettes (olyankor is lesz, de előbb nyilván meg kell őt találni). Összegyűjtik, vannak-e tanúk, van-e elég bizonyíték, és mérlegelik őket. Ha nincs elegendő, akkor ejtik a dolgot.
2017. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nyoma?tehát ha szétver akkor legyen súlyosbító hogy előre tervezte vagy ha valaki elintéz őt keressék először?
2017. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak : pontosan,hiszen hasonlót helyezett kilátásba.
2017. jún. 19. 22:14
 8/21 anonim ***** válasza:
A büntetőeljárás a feljelentést ismeri a bejelentés általános ügyszámokat kap.
2017. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én kifejezetten kiemeltem,hogy nem feljelentést akarok tenni,csupán bejelentést.Leírta a rendőr amit mondtam,egy két "durvább" sms-t is bele értve,aláírtam és ennyi volt.
2017. jún. 19. 22:17
 10/21 A kérdező kommentje:
Lehet hülyének néznek páran de akkor mostmár tényleg össze zavarodtam.Tudtommal én bejelentést tettem,ami akkor lép át feljelentésbe,ha megvizsgálják az "ügyemet" és megkérdeznek akarok e magánindítvánnyal élni,vagyis feljelentést tenni.
2017. jún. 19. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!