Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » (SÜRGŐS) Egyedi kés készítése?

(SÜRGŐS) Egyedi kés készítése?

Figyelt kérdés
Már egy kést tervezek régóta, melynek pengéje a markolaton belül helyezkedik el, és egy "használati állapotban" a penge félig a a markolaton belül helyezkedik el, illetve a penge a markolaton kívül. A vagóél nem haladja meg meg a 8 cm-et, és a késen, illetve a késben semmilyen jellegű rúgó sem található, viszont szerintem ez gravitációs késnek minősül, az iránt szeretnék érdeklődni, hogy legális-e ilyen jellegű kést birtokolni közterületen , illetve szükséghelyzetben használni (nem önvédelem céljából használnám, de tegyük fel adott a szituáció, ahol egy rabló megfenyeget és én kénytelen lennék megvédeni magam, ilyen esetben elítélnének a bíróságon?) Köszönöm a hasznos válaszokat!

2017. jún. 25. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:

a)13 az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);

c) a lánccal vagy egyéb hajlékony anyaggal összekapcsolt botok, nehezékek;

d) az olyan eszköz, melyből a szem és a nyálkahártyák, illetve a bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray);

e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);

f) az olyan eszköz, amely elektromos feszültség útján védekezésre képtelen állapot előidézésére alkalmas (elektromos sokkoló);

g)14 az olyan eszköz, amely a zárszerkezetek illegális kinyitására vagy feltörésére szolgál (különösen: álkulcsok, mechanikus vagy elektromos elven működő zárnyitó szerkezetek).


"nem önvédelem céljából használnám, de tegyük fel adott a szituáció, ahol egy rabló megfenyeget és én kénytelen lennék megvédeni magam, ilyen esetben elítélnének a bíróságon?"

Ha megfenyeget még nem szúrhatod le..

2017. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, az én hibám, lefelejtettem, hogy rám is támadna. Köszönöm a választ!
2017. jún. 25. 13:42
 3/3 kovpet ***** válasza:
Kilőné a pengét? Mert ha igen, akkor franciakés (ezt hívod te gravitációs késnek, ha jól értem) és KKVE. Egyébként a 8 centis limit számít csak.
2017. jún. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!