Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan csalás, nyerés...

Ingatlan csalás, nyerés bíróság nélkül vagy éppen vesztés?

Figyelt kérdés

Tömören: A családom egyik tagja "eladta" a házunkat az egész család feje felöl, ingyen. Papíron X összegért, de gyakorlatban a cigányok csináltak a családtagomnak bankszámlát, arra utalták a pénzt, majd a családtagommal kivetették. Még a *** ... cigánynak áll feljebb. Beperelt minket a bíróságon, hogy mi vagyunk a csalók, csak azért, hogy legyen egy ingyen házuk. Már nem tudunk fellebbezni.

Mindenféleképpen a bírósági tárgyalás fog dönteni, vagy tárgyalás nélkül bármikor jöhetnek a rendőrök a cigányokkal, hogy övéjük a ház, azonnal költözzünk?

Nem tudunk hova menni és nem tudjuk a cuccainkat hová tenni. Mindenünk elveszik, földönfutó leszek 23 évesen?

Valaki kérem segítsen. Tudom, hogy ügyvéd kéne, de most nem tudom felhívni megkérdezni valakit.

Hátha valaki valamennyire jártas a törvényekben vagy van benne tapasztalata.

Köszönöm!



2017. jún. 28. 12:27
1 2
 1/11 ConnectCare ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A családtag miért vette ki és adta oda a pénzt?


Ha önként, akkor az teljesen szabályos is lehet, ez esetben a "vevőké" az ingatlan. Ha kényszer vagy fenyegetés hatására, akkor az bűncselekményt valósít meg és feljelentést kell tenni a rendőrségen.


Az adásvételi (vagy ajándékozási) szerződést, ahhoz, hogy a tulajdonjogot a földhivatal átvezesse ügyvéd kellett, hogy ellenjegyezze. Voltak a felek ügyvédnél?


A szerződést önként kötötték vagy esetlegesen azt is kényszer vagy fenyegetés hatására? Ha önként akkor érvényes (valószínűleg), ha nem, akkor megint a rendőrséghez kellene fordulni.


Csak úgy a rendőrség nem fog kirakni, azt egy peres eljárás kell, hogy megelőzze, azonban ha ott a vevők nyernek, akkor bírósági végrehajtó akár rendőri segítséggel kiürítheti a lakást.

2017. jún. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, kényszer hatása alatt volt minden, az ügy régóta a rendőrségen és a bíróságon van.

Peres eljárás: magyarán bírósági tárgyalás?

2017. jún. 28. 13:30
 3/11 ConnectCare ***** válasza:

Ha bűncselekmény következtében írta alá a szerződést (ami azért érdekes, mert az ügyvéd az aláíráskor jelen kellett, hogy legyen), akkor a szerződés megtámadható és akkor a vevők nem szereznek tulajdont illetve a pénz is visszajár.


Peres eljárás alatt a bírósági tárgyalások sorozatát értjük, azonban ebben az esetben felmerülhet büntetőper és polgári per is. Egyiktől sem kell félni.

2017. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A szerződés milyen kényszer hatására jott létre? Írásos a konszenzus?

Ha fizikai kényszer hatására jott létre a szerződés, akkor nincs mitol tartani, mert ez egy semmisegi ok, szoval a szerződés semmisnek minősül, mi sem tortent volna.


Amennyiben pszichikai kényszer hatására jott létre a szerződés, akkor ez egy megtámadhatasi ok, szoval jogosan tamadhathatjatok meg, amely a semmisegehez is vezethet.

2017. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valóban megtámadható, de sajnos hosszadalmas procedúrára kell készülni, nem kevés pénzzel.
2017. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval még nekünk kell fizetni? Kb mennyire számíthatunk?
2017. jún. 29. 15:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! 4. Válaszoló vagyok, valaszolnal a kérdésemre?
2017. jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ConnectCare ***** válasza:

Kedves Negyedik!


Bár én nem a kérdező vagyok, de amennyire én tudom nincs különbség fizikai és nem fizikai kényszer között és mindkettő megtámadhatóságot von magával.


A peres eljárás költséggel jár (bár vagyoni helyzettől függően vannak könnyítések, kedvezmények), de a végén a pervesztes fél fizeti meg (jellemzően) a másik fél költségeit is.

2017. jún. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves ConnectCare!


Azt kell, hogy mondja, hogy van, a 2013.évi V. törvény (Polgári Törvénykönyv), amely 2014 március 15-től hatályos, VI. könyve (kötelmi jog) szerint, a fizikai kényszer semmiségi ok, hiszen egyértelműen nem beszélünk szerződéskötési akaratról. (pl verés, kínzás hatására jött létre a szerződés)

Ptk szerint:


"5: 67. § [Megtévesztés, fenyegetés, kényszer]

[...]

(4) A fizikai kényszer hatása alatt tett jognyilatkozat semmis."



A megtámadhatósági okok közé tartozik pedig, a pszichikai kényszer. (pl azt mondják, hogy el fogja veszíteni a vagyonát, ha nem írja alá a szerződést)


A Ptk. igenis különbséget tesz a fizikai és pszichikai kényszer között. Hiszen nem ugyanaz, és nem mindegy, hogy a kényszer az volt, hogy közben kínozták (pl egyesével vágták le az újait), vagy "csak" elméletben kényszerítették(pl ha nem írja alá, akkor "véletlen" balesetet szenvedhet majd a közeljövőben, amikor nem számít rá).



Szóval semmiségi oknál ex lege, a törvény erejénél fogva érvénytelen a szerződés, nincs semmi határidő és eljárás.


Megtámadhatósági okoknál pedig egy eljárás veszi kezdetét, amit előttem jól írtak, hogy nem rövid idő lesz.

2017. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Itt az volt, hogy az elmeszakértői vélemény szerint a családtgaom súlyosan leépült agyilag. A szerződést aláírta abban a tudatban, hogy ajándékba kap valamit (pl ha ezt aláírja lesz egy autója stb).

Alig kapott enni, 2 hét alatt csontsoványra fogyott, ingyen dolgoztatták és beetették minden kamusággal. Itatták, mert nem ismeri a "nem kérem" kifejezést.

Neki a kényszer azt jelenti, hogy "azt mondta" a cigány.

2017. júl. 2. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!