Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nincs elég jövedelmem a nyári...

Nincs elég jövedelmem a nyári kapcsolattartásra, nem tudom elhozni a gyerekeket, ezért az ex feljelent. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Fél jövedelmemet tiltják gyerektartásra, nekem alig marad vmi. Eddig soha nem hagytam ki egy kapcsolattartást sem, de most nem tudok két hetet megfinanszírozni, ráadásul úgy, hogy sok az utiköltség, és az ex ruhákat sem ad. Ő nem támogat (az erre az időszakra eső gyerektartást kértem), de feljelent.
2017. jún. 28. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mennyire vagy béna. Minden feljelentést kivizsgálnak, összevetik az érveket és ellenérveket, és ennek fényében döntenek.

Önmagában elsősorban neked rossz, ha nem foglalkozhatsz a gyerekeddel. Ha ez nem hanyagságból, hanem objektív okokból (kevés pénz miatt, és nem azért, mert elszórtad, elittad), akkor éppen elég neked, hogy nem láthatod a gyereked. A kapcsolattartás nem kötelezettség, hanem jog. A gyerektartás a kötelezettség.

2017. jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!