Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam ma egy ilyen levelet a...

Kaptam ma egy ilyen levelet a NAV-tól. Mit takar ez? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Tájékoztatjuk, hogy ön biztosítási jogviszonnyal vagy egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsággal 2011.08.13-tól kezdődően sem az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, sem a NAV nyilvántartása szerint nem rendelkezik. Magyarországon a hatályos jogszabályi előírások szerint azok jogosultak az állami egészségügyi szolgáltatásra akik biztosítottak, vagy jogszabályban meghatározott egyéb jogcímen jogosultak egészségügyi szolgáltatásra. Akinek rendezetlen az egészségügyi szolgáltatást megalapozó jogviszonya, az is megkapja a megfelelő szolgáltatást, de a jogosultságot megalapozó jogviszonyt rendeznie kell. Amennyiben a jogosultságát az adóhatósághoz járulékfizetési kötelezettség alapozza meg, a meg nem fizetett járulékot utólag kell megfizetni. Az állami adóhatóság és az egészségügyi szolgáltatásra jogosultság megfelelő rendezése érdekében a nyilvántartás szerint biztosítási jogviszonnyal nem rendelkezőket, vagy jogszabályban meghatározott egyéb jogcímen egészségügyi szolgáltatásra nem jogosultakat előzetesen értesíti.

2017. jún. 20. 07:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt fizetve a TB-d, amit vagy befizetsz önként, vagy a NAV fogja behajtani.
2017. jún. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt csak azért nem értem,mert most érettségiztem,eddig csak nyáron dolgoztam diákmunkán.
2017. jún. 20. 07:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nappali tagozaton? Ha diákmunkán voltál, akkor gondolom igen. Nappali tagozaton biztosított jogviszonyod van. Keresd fel őket. Orvosnál voltál 2011 óta?
2017. jún. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 EagleHUN ***** válasza:
50%

Ahogy első írja.

Ennek oka viszont többféle lehet.


Pl:

- Nem jelentetted be magad a munkaügyi központban.

Bejelentett munkanélküliek után autómatikusan kifizetik, akkor is ha már a segély nem jár.


- Vagy a munkaadód volt pofátlan és a tudtodon kívül nem voltál/vagy bejelentve! És így nem is fizették be utánad a kötelezőket. Ez esetben azonnal perelni kell, mert a nyugdíjadat is érinti, meg sok mást is.

2017. jún. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen nappalin vagyok.Pedig a városi hivatal által kezdeményezett diákmunkán voltam,munkanélkülibe is kellett regisztrálni és orvosi vizsgálatra is elküldtek.
2017. jún. 20. 07:29
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ez nem igaz, munkanélkülieknek csak a jogosultság megszűnésétől számított 45, álláskeresési járadék esetén 90 napig jár, utána nekik is ugyanúgy fizetniük kell a semmiből. Önkormányzatoknál lehet igényelni 1 év mentességet szociális alapon.
2017. jún. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nappali tanulói jogviszonyod van akkor valami tévedés van itt. Menj be a NAV-hoz a jogviszonyt igazoló papírral és rendezd.
2017. jún. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 20. 19:07
 9/16 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2017. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 EagleHUN ***** válasza:
6# - ez igaz, tudtam de figyelmetlenül írtam le.
2017. jún. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!