Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz, hogy a valóságban ez...

Árokpart kérdése:

Igaz, hogy a valóságban ez nem így van, illetve nem olyan egyszerű mint ahogyan be van állítva?

Figyelt kérdés
Lehet látni különböző bűnügyi filmekben, hogy sok esetben elítélnek valakit egy egzotikus országban, vagy bárhol külföldön és valamiképpen sikerül megszöknie és onnan már gyorsan hazajut és a családja együtt örül és várja a reptéren. Na már most én rengeteg jogi fórumon, illetve a külügyi szolgálat honlapján is olvastam, hogy ez bizony nincsen így. Mert ugye ott elítélték és a büntetését nem töltötte le. Ha teszem azt ez egy magyar állampolgárral történik meg attól, hogy hazatér és a magyar hatóságok tudomására jut a dolog, attól még ugyanúgy itthon is le kell töltenie a fennmaradt büntetést, mert Magyarország nem kérdőjelezheti meg egy másik ország szerveinek az ítéletét. Én legalábbis ezt olvastam és állítólag a nemzetközi egyezmények így rendelkeznek. Ugye így van? Nem vagyok érintett a dologban és koromnál és egészségemnél fogva nem is leszek, pusztán kíváncsi vagyok.
2017. jún. 28. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs kiadatás, akkor nincs miről beszélni.

Ezért menekülnek mindig Mexikóba.

2017. jún. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet ennél azért jóval bonyolultabb. Fontos, hogy EU-tag országban büntették-e, mert erre az esetre már van jól szabályozott rendszer.

Emellett azt is figyelembe kell venni, hogy nem csak annak az országnak a törvényeit kell betartani ahol tartózkodsz épp, hanem azét is, amelyiknek állampolgára vagy. Ha mondjuk Kínában nem büntetnék a gyilkosságot és elkövetnél ott egyet, azért Magyarországon ugyanúgy lecsuknának ha kiderülne.

2017. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ha Kínában nem büntetnék akkor majd itthon. De ha arról van szó, hogy külföldön valaki elkövet valamit, amiért a külföldi állam bírósága elítéli és végül kivonja magát a büntetés végrehajtása alól (értsd: megszökik), akkor az a kérdés, hogy az adott külföldi állammal kötöttünk-e kiadatási szerződést, mert a kétszeres eljárás tilalma tudtommal ilyenkor is él. Ha nincs kiadatás, akkor Magyarország aligha fogja átadni a külföldi hatóságnak az állampolgárát.
2017. jún. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!