Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingyenes jogi tanácsadás a...

Ingyenes jogi tanácsadás a céges szabályzatban a valóságban meg hülyének néznek ha rákérdezek?

Figyelt kérdés

Mit szóltok ehhez? A szerződés mellékletét képező céges szabályzatban az olvasható hogy van a cégnek saját jogásza eddig ez nem nagy szám, aki idézem a szabályzatot: a cég összes dolgozója számára térítésmentes pro bono jogi tanácsadást és teljes körű jogi képviseletet nyújt az egyes jogi területeken munkajog családjog polgári jog stb”. Nincs odaírva hogy amennyiben az adott ügy munkához kapcsolódik, mondjuk családjog nehezen is kapcsolódhatna, szóval akármilyen privát ügyben is lehet keresni.

Nekem úgy alakult hogy épp szükségem lett volna ilyenre egy ügyben és kapva kaptam volna az alkalmon és rákérdeztem hol és mikor lehet felkeresni az ügyvéd urat. Úgy néztek rám mint egy hülyére. Hát csak nem képzelem hogy az ügyvéd majd velem és a saját kis ügyemmel fog foglalkozni. Mondtam hogy de igen ezt képzelem és mutattam volna a szabályzatot.

Szóval gyakorlatilag kiröhögtek. Szabályzat kit érdekel mondták az csak úgy benne van. És húzás vissza dolgozni.

Ez megint valami háttérsvindli lehet amire éppen rátapintottam? Gondolom a jogász úr jó pénzeket kaszál azon címszó alatt hogy a cég dolgozóinak is a rendelkezésére áll papírforma szerint.

Vajon ez lehet a háttérben?


2017. jan. 25. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Gondolom a jogász úr jó pénzeket kaszál azon címszó alatt hogy a cég dolgozóinak is a rendelkezésére áll papírforma szerint.

Vajon ez lehet a háttérben?"


Biztos hogy nem. A jogász úrnak ugyanaz a fizetése ha van ügy, ha nincs. Inkább az lehet a háttérben, hogy nem alakult ki ennek a szolgáltatásnak gyakorlata. Pontosabban, az a gyakorlat alakult ki, hogy senki nem igényli.

2017. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"A jogász úrnak ugyanaz a fizetése ha van ügy, ha nincs"


Hát akkor MEG AZÉRT!!!


gondoljuk el ott ül a jogász a kis székében jó pénzért és ugyanannyit kap ha havi 2 ügye van mintha havi 3.

Hát hülye lesz a plusz ügyet bevállalni. Inkább lepasszolja rosszul gondolnám?


Mellesleg a másik enndig senki nem igényelte hát lehet. De akkor most így kell bánni azzal aki meg mégis igényli?

Kiröhögni és elküldeni a francba hogy húzzál dolgozni?

2017. jan. 25. 19:37
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha saját jogásza van jogi osztályon, akkor ő nem ügyvéd, hanem jogtanácsos, ergo magánszemélyt nem is képviselhet. Max. tanácsot adhatna, ennyi.


Ha ügyvéd, akkor külsős, és nem kap fizetést, mert nem áll munkaviszonyban. Megbízási díjat kap elvégzett munkára, vagy esetleg átalányt, de az is az elvégzett munkával van arányban.


Kicsit sántít a kérdésed. Amúgy meg nem értem, miért járna ingyenes jogi tanácsadás bárkinek. Ez ugyanolyan szolgáltatás, mint fodrászhoz menni. Azt is ingyen várod?

2017. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

" Amúgy meg nem értem, miért járna ingyenes jogi tanácsadás bárkinek"


Nem érted? Akkor elmagyarázom!!!


Azért jár ingyen mert a cég ÍRÁSBAN VÁLLALTA hogy jár.

Így már talán érthető?

Ott van a céges dokumentumban: PRO BONO!


Van még kérdés??

2017. jan. 26. 08:33
 5/15 A kérdező kommentje:

"mint fodrászhoz menni. "


Ha az a fodrász írásban vállalja hogy ingyen vágja a hajat akkor vajon mi a lótúróért csodálkozik hogy beülök a székébe és ingyen hajvágást kérek? Hát nem ezt vállalta?

2017. jan. 26. 08:34
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem értem. Azt viszont könnyen el tudom képzelni, mi a véleményük rólad, ha ott is így pattogsz... mint valami elmebeteg, komolyan.
2017. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"mi a véleményük rólad,"


Magasból leszarom mi a véleményük rólam, elvégzem a melóm adják a fizut aztán csá. Annyit se számítanak nekem mint a kutyaszar az úton. Mondjuk én se nekik.

2017. jan. 26. 11:21
 8/15 anonim ***** válasza:
A stílusod páratlan...
2017. jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De legalább nem hazduozok össze vissza.


Ja és FELJEMÉNY!!!


Leírtam az egész ügyet a [link]

És mivel kiderült egy jogász egy ügyvéd a pro bono jelzővel nem dobálózhat csak úgy így megkérték a céges dokumentumot melyben pro bono szolgáltatást ígér a drága doktor úr, azt továbbítsam nekik.

És ha bebizonyosodik hogy a tisztelt doktor úr "csak úgy" leírta ezt és nincs mögöte semmi (és lén leszek a tanú örömmel hogy nincs) akkor az ügyvédi kamara etikai bizottsága elő idézik a dárága doktor urat.

Mi lesz ebből? Meglátjuk.

És mindent leírtam dokumentáltam.

2017. jan. 26. 20:17
 10/15 anonim ***** válasza:

Főleg, ha a "drága doktor úr" nem is ügyvéd, hanem jogtanácsos, és semmi köze az ügyvédi kamarához... Meg ha nem is ő készítette azt a dokumentumot, amiben állítólag ilyen lehetőség van, hanem a cég...

Na, akkor meg téged fog körberöhögni mindenki. :D Mondjuk szerintem így is úgy is utálnak téged, szóval tök mindegy.

2017. jan. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!