Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Terhes nő túlóráztatható? Mt...

Terhes nő túlóráztatható? Mt szerint nem valóságban meg miért ne úgyse mer senki szólni?

Figyelt kérdés

Terhes nő túlóráztatható? Mt szerint egyértelműen NEM.

Akkor miért van az hogy kollegina bejelenti terhes de ugyanúgy túlórázik (önként és dalolva persze…) és meg se mer mukkanni se ő se más hogy azért már mégse mert jogszabályok is vannak a világon.

Hogy azért 6. hónapban mégse kéne 10-12 óráztatni.

Szólni se ő se más ne mer mert attól fél ismerve a heylet jogosan hogy ki lesz rúgva. Mondjuk szerintem így is ki lesz…


2017. ápr. 9. 14:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mivel terhes nöt nem lehet kirúgni....
2017. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ó már hogyne lehetne.... úgy tetszik érteni uyge hogy JOGSZERŰEN ELMÉLETBEN nem lehet kirúgni... úgy már igaz.

valóságban? simán. de ki se kell rúgni elég olyan légkört teremteni körülötte hogy magától menjen.

És ehhez partnere is van a főnöknek a főnök seggét nyaló birka kollegák akik bégetve követik a vezérkost hogy kedvére tegyenek.

2017. ápr. 9. 15:05
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen munkakörről van szó.Valóban igaz,hogy a várandós nők nem túlórázhatnak és nem éjszakázhatnak.De ha olyan munkahelyen dolgozik,ahol egy műszak 12 óra,azzal nincs probléma.Egyébként ha kirúgnák,akkor nyugodtsn mehet a munkaügyi bíróságra,mert terhesség alatt védett.
2017. ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

itt 8 óra egy műszak papíron elvileg arra jön rá a napi 2, vagy akár 3 túlóra. persze feketén. ha valaki nem marad túlórázni azt kirúgják.

ez egy ilyne hely. vendéglátás. el lehet képzelni.

2017. ápr. 10. 08:20
 5/19 anonim ***** válasza:

Akár vendéglátás, akár sem, egy terhes nöt nem kötelezhetnek túlórára és nem is küldhetnek el.


Ha megteszik, akkor egyzserüen a munkaügyi bírósághoz fordul és a munkaviszonya vissza lesz állítva, a kiesö idöszakra a fizetést visszamenöleg ki kell fizetnie a munkáltatónak. A terhes nö meg símán elmehet táppénzre, mivel ez nem olyan munkakör, amit szabad végeznie.

2017. ápr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Ha megteszik, akkor egyzserüen a munkaügyi bírósághoz fordul és a munkaviszonya vissza lesz állítva"


Ja kihagytam munkaerőkölcsönző simán kirúghat te pereled mire a per odajut nem lesz cég se.. ezek a cégek kb fél évente szűnnek meg és alakulnka "újjá" más néven

pont az ilyen perek miatt

2017. ápr. 10. 11:03
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha minden értelmes) javaslatot elutasítasz, akkor minek írsz ki kérdést??????


Mindenki azt írja, hoyg nem lehet túlóráztatni, nem lehet kirúgni - akkor mit akadékoskodsz??? Ha nem akarsz semmit tenni, akkor szenvedj, de az a te döntésed, ne másra told a felelöséget ezért.

2017. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Mindenki azt írja, hoyg nem lehet túlóráztatni,"


Mindenki??? Hát ja. Mindenki még én is...

Magam írtam: "Terhes nő túlóráztatható? Mt szerint egyértelműen NEM."


Én is tudom hogy nem. Aztán lásd valóság vs jogszabály dehogynem.

2017. ápr. 10. 14:04
 9/19 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek most mi értelme volt?
2017. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
NEM lehet kirúgni és pont! Ha megteszik, megy a munkajogra.. de persze, amí ilyen birka, naná, hogy a főnök kihasználja. Mellesleg ha annyira gáz, menjen el táppénzre és probléma megolvdva.
2017. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!