Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt munkatársam lehúzott...

A volt munkatársam lehúzott pénzzel viszont nem írattam vele kölcsönadási szerződést. Mit tudok ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy munkatársam akivel már a kezdetek óta együtt dolgoztunk. Decemberben indult a részleg ahova kerültünk ő Januárban jött.

Munkatársi viszonyban voltunk néha néha beszélgettünk ,amikor mondta május közepén ,hogy adjak kölcsön ,mert most költözött és elszámolta magát a lakhatási bérrel.

Majd május végén újra kért egy keveset és mondta, hogy Június elején megadja fizetéskor.

Viszont ekkor elment szabadságra és közben fölmondott a legszebb a dologban ,hogy azóta nem tudom elérni ,mert letiltott mindenhonnan.

Érdemes lehet ,így följelenteni ,hogy semmi konkrét bizonyíték nincsen?


(tisztában vagyok ,hogy hülye voltam és nem így kellett volna ,de tanultam a hibámból és máskor nem esek bele ebbe a dologba ,viszont ebből minél jobban akarok kijönni.)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2017. júl. 3. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Buktad. Jó tanulópénz volt.
2017. júl. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha semmiféle papír nem volt róla, vagy banki átutalási igazolás, akkor sajnos igaza van az elsőnek. Ennyi erővel bárkit meg lehetne gyanúsítani, hogy pénzt adtam neki, fizesse vissza, de bizonyítani nem tudom. Sajna tanulópénz.
2017. júl. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Iszol egy fülest.
2017. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Felest
2017. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 ConnectCare ***** válasza:
El kell menni ügyvédhez vagy közjegyzőhöz és beadni egy fizetési meghagyást. Azzal simán be lehet hajtani az ilyeneket.
2017. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Attól is függ mennyi pénzről van szó.
2017. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudod bizonyítani. Ilyen alapon én is mondhatom, hogy adtam kölcsön Neked add meg. Hogy bizonyítom és Te hogy bizonyítod?
2017. júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"El kell menni ügyvédhez vagy közjegyzőhöz és beadni egy fizetési meghagyást. Azzal simán be lehet hajtani az ilyeneket."



Szívesen elmegyek egy ügyvédhez és behajtok rajtad 10 millió forintot, elvégre annyit adtam neked, nem?

2017. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 ConnectCare ***** válasza:
A fizetési meghagyás, ha az adós vitatja a követelést perré alakul. A peres eljárás során a bíróság fel kell, hogy tárja a tényállást és akár szembesítenie kell a feleket. A legtöbb ember nem elég vagány ahhoz, hogy bíróság előtt, igazmondási kötelezettséggel terhelten, a másik szemébe nézve, hitelesen hazudjon arról, hogy kapott-e kölcsön vagy nem. Hamarabb hagyja kifutni a fizetési meghagyás 15 napos ellentmondásra nyitva álló határidejét, amivel az FMH jogerőssé és végrehajthatóvá válik.
2017. júl. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Időpont ma 15:52"


Szépen felmondtad a mesekönyvet, csak a kérdés az, hogy hány esetben történt magányszemélyek között sikeres per e tekintetben...

2017. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!