Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mit lehet kezdeni...

Jogilag mit lehet kezdeni ezekkel az utcai illegális árusokkal?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert már több éve bosszant engem hogy becsengetnek kisebbségiek vagy más nemzetiségű, esetleg más országból származó emberek és eladják az olcsó rongyaikat, zoknijaikat és egyéb olyan termékeket amiket piacokon, kínaiba legálisan megveszek. Erről a házalásról az elmúlt években már leszoktak viszont az utcán, parkolókba zaklatják az embert erőszakosan nyomják a kezünkbe a cuccot az autó ablakán dobálják be az izéiket és pénzt követelnek utána. Én az ilyeneket mindig elhajtom, de például a barátnőm miatt bosszantottam most fel magam ezeken az embereken. Az a probléma hogy a barátnőm tudja kezelni de például amikor beszállt az autójába teletömte a nő a fejét mindenféle szomorú dologgal hogy ezért meg ezért kell a pénz meg nem tudják hazavinni szokásos dumával stb... Persze a barátnőmnek bedobálta autóba a dolgokat és pénzt kért. A barátnőmtől 5ezret kért de a barátnőm 2500 ft-ra lealkudta és igaz hogy 20 zoknit meg valami szutyok ágyneműt hozott haza ami mondjuk a húgomnak megtetszett, bár elég silány minőségű, de a zoknik elég jónak tűnnek főleg hogy ismerem is azokat és kiszámolva nem adott ezekért túl sok pénzt ezzel így nincs is gond, nekem bajuk a túlzott erőszakos viselkedésükkel van hogy nem értenek a szép szóból, emberre tukmálják rá a ocsmányságaikat és lehúzzák őket. Egyik munkatársamat jól lehúzták az ilyenek aztán semmit nem tehet ellenük, én már messziről kiszúrom ezeket, sajnos túl jól ismerem az ilyet mert sokat jártam nagyvárosba hasonló emberekbe botlottam szinte percenként, oké vannak akik erre kényszerültek ezt is megértem, de a túlzott erőszakoskodókból van már teljesen elegem. Nem igaz hogy ezek ellen semmit nem lehet tenni, ha rendőrt hívok eltűnnek mint szürke szamár a ködben és hasonlók, ha előttük veszem elő a telefont kiverik a kezemből és egyből előkerülnek a kigyúrt nagyfiúk és még ha meg is védeném magam még ők nyomnak fel engem. Nagyon sok ilyenről hallottam hogy inkább fizetnek1-2 ezret ezeknek és utána kussolnak legalább, csak már unom hogy folyton akárhol járok mindig tartanom kell ezektől, másrészt oké tudom kezelni hogy semmibe veszem őket és nálam eddig bevált, de a barátnőm sajnos nem ilyen, és mégsem lehetek mindig mellette akárhova is megy. Kicsit unom már hogy az ilyenek miatt semmit nem tesznek, aki meg legálisan üzemeltet egy kisboltot szinte hetente ellenőrzik őket és mindig hibát keresnek amibe már beletudnak kötni. Piacokon is ezt tapasztalom, sokan legálisan árulnak, de aki például nem csak úgy ott cikázik a parkoló és a piactér között mindig kiszúrnak maguknak akárkit, volt hogy egymásnak akarták eladni a parfümjeiket az mondjuk vicces volt hogy egymást akarták lerázni.
2017. júl. 5. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ebből élnek meg, azt csinálnak amiből megélhetnek. Mivel csinálják, vélhetőleg a rendőrséget se foglalkoztatja ez a dolog, tehát miért ne csinálnák :)


A társadalmi integrációs program dübörög, az adódból sokat fizetsz azért, hogy a beilleszkedés felé ""tereljék"" ezeket az embereket.


Amíg az integráció nem sikerül, addig egyrészt a fele adódat rájuk költöd (bocs nem rájuk, az "integrációjukra" - segély, kirendelt ügyvéd a visszaeső cigánybűnözőnek, önkormányzati lakások, bírósági tárgyalások amik azért tartatnak mert valamiért problémád adódott velük és nem te kezdted )

másrészt tűrsz és vársz :)


Remélem segíthettem, és önthettem beléd egy kis lelket!

2017. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

A policájok szarnak egy jó nagyot az egészbe. Egyrészt, mert a buckalakók bármit megtehetnek, őrájuk csúnyán nézni se szabad, másrészt meg 2 hét alatt rend lett ugye, hogynéznemáazki hogy romlik a bűnözési statisztika. Inkább nemveszünk tudomást róla, és a láthatósági mellény nélküli biciklistát büntetjük, meg trafizunk a vasúti átjárónál, abból jön a mánni.

Undorító legalja bohócok gyülekezete ez, nem rendőrség...


De van jó oldala is a dolognak: legalább kapsz cigarettát illegálban reális áron anélkül, hogy a gatyád rámenne.

2017. júl. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Kedves # 2-es!


Gondolom azért utálod ennyire a "policájokat", mert valami elkövetett bűnödért azt kaptad amit megérdemelsz, és nem tetszett, hogy jogszerűen kaptál te is büntit, pedig láttál már olyan embert aki megússza :)


Nekem meg ilyen hisztis pcsákból van elegem mint te, mert ha lekéselnék a "buckalakók" az egyik ismerősödet, neagyisten családtagodat az első telefonod a rendőrségre menne, még is meg mersz ütni ilyen hangot.


Én is elfogult vagyok, nekem például egyszer két arra járőrörző közeg segített mikor épp le akart húzni valami idióta...de ha megbüntettek volna se szidnám őket ennyire, mert ha baj van úgy is őket hívom először.

2017. júl. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Kedves #3-as!


Azért utálom ennyire a policájokat, mert egy mindenre alkalmatlan állami terrorszervezet lett az egészből, életképtelen selejtekkel. Attól aranyapám, hogy te felrakod a szemellenzőt, és jól becsapod magad, a többi ember még remekül látja, hogy mi zajlik itt.

Abból van elegem, hogy a mindenütt fosztogató-rabló tolvajbandákkal nem törődnek, bezzeg egy magányos "monnyon le"-zőt vagy csúnyarossz náci rasszista fasiszta trappista gárdistát halálmegvető bátorsággal körbe tudnak venni a tini nindzsa TEKesek!

Abból van elegem, hogy a buckalakók lassan rakétavetővel is mászkálhatnak az utcán, ha pedig megvédem magam és a tulajdonomat, még engem csuknak le.

Abból van elegem, hogy "2 hét alatt rend lett", ehhez képest a bűnözés a négyszeresére nőtt az elmúlt 6 évben.

Abból van elegem, hogy az én adómból tartják fent az egész kócerájt, miközben a közbiztonság valahol nulla és mínusz végtelen közt van. Pont, mint az egészségügy.


Nosza, aranyapám, ülj neki és cáfold meg őket. Szólj, ha kész vagy, írok még párat.


Adtam nekik esélyt bőven. Több alkalom is volt, amikor feljelentést tettem ilyen-olyan ügyekben, soha egyszer nem voltak képesek egy keresztbe szalmaszálat is tenni (ennyit ér a térfigyelő HD rendszer is). A röhej csúcspontja az volt, amikor az egyik lopási ügyben a hadnagynő rám néz olyan szemekkel, mintha a Marsról jöttem volna, és megkérdezi: "És mit akar, mit tegyünk?"

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Szolgálunk és védünk :DDDDD nesze neked :DDDDDDDDDDD máris nyugodtabban alszok!


Azon meg jót kacagtam, ahogy mindenféle képzelt sittes történeteket fabrikáltál rólam :D a személyeskedésen úgyszintén. Többet igazából nem is vártam tőletek, ezúttal se okoztatok csalódást. A piros kezet pedig helyből adtam is neked.

2017. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

# 4


Egy tipikus amcsi "rednecknek" képzellek el téged aki meg van sértődve azért mert nem körülötte forog a világ.


Nagyon egyszerűen annyit mondok, hogy vedd fel a kapcsolatot a libsi jogvédő szervezetekkel, akik lassan világszinten nemhogy védik, de előrébb helyezik a kisebbséget az amúgy normálisan dolgozó embereknél.


Tessék a elbeszélgetni, és kérdéseket feltenni a politikusokkal akik olyan törvényeket hoznak, amik védik ezeket a nyomorult férgeket, mert félnek kiállni a polgáraikért a betolakodókkal szemben.


Egy felnőtt ember képes megérteni azt, hogy egy katona parancsot hajt végre, a poltikus pedig törvényt hoz, a pénz pedig HATALOM. A rendőrség egy végrehajtó állomány pont úgy mint a katonaság. Ők azt csinálják amit amit a törvény elvár. De mi van ha a meghozott törvény is szar, mert olyan emberek hozzák akik töketlenek?

2017. júl. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

#5, nagyot tévedsz aranyapám. Becsületes adófizető állampolgár vagyok, aki a befolyt adóforintjaiért cserébe látni is szeretne valamit, nem csak stadionokat meg kisvasutakat.

Vidéki vagyok, ez stimmel, egész konkrétan borsodi, úgyhogy legalább a "redneck" stimmel...úgy-ahogy...

Engem alapból az zavar - de nagyon - hogy a korrupció meg az elmebaj lett az ország természetes állapota, és uram bocsá', nem lehet mindenki akkora kozmopolita, hogy áh, semmi gond, kimegyünk Németbe, oszt majd jól megélünk, mint a "migrácsok".


Tisztában vagyok azzal, hogy a libbantak, a politikus férgek, meg azok a nyaloncok, akik még mindig eléggé ostobák ahhoz, hogy maga mellé állítsák őket, ők az igazi felelősök, mert védik ezeket a legalja bűnöző hulladékokat, és hogy ki van adva a policájoknak hogy ezt/azt ne vegyék észre, mert a kátrányos helyzetűeknek mindent szabad, és Brüsszel majd jól megdádáz minket. De nem lehet mindent, amit felsoroltam, erre fogni.


- Egyrészt, más országoknál ez már rég nem probléma, ott érdekesmód tudták kezelni a dolgot. Svédországból rögtön hazapaterolták az egész brigádot, mikor elkezdték ott is a sajátos életformájukat. Franciaországban le se telepedhetnek sehol - 90 napig tartózkodhatnak egy helyben, utána tovább kell állniuk. Aki erre nem hajlandó, semmi gond nincs, nye problemá, kivonulnak a rendőrök, jól elrépázzák őket puskatussal, és viszik a sittre a germók közé. És mégse hallani sehol, hogy csúnyarossz náci rasszista fasiszta trappista franciák...

Tudok róla, hogy Brüsszel egyszer nekiállt bevédeni ezeket a retkedékeket, és számonkérte a francia kormányt. Franciaország választa: pofátokat befogjátok, ez belügy! És itt volt vége a vitának. Idehaza vajh ez miért nem működik?


- Másrészt, a rendőr sokkal többet megtehet önhatalmúlag, mint egy katona. Szerinted 2006-ban miért nem katonákkal lövetett Kurcsány a tömegbe? Megmondom. Mert az adott katona azzal a lendülettel 25 év fegyházat kapott volna bűnös hadviselésért. Akkor is, ha gumilőszert használ. A policáj meg legrosszabb esetben egy kis ejnyebejnyével megússza az egészet, ahogy láttuk.


- A libbant gyülevész meg a sleppje szerintem sehol se kényszeríti arra a rendőröket, hogy vasúti átjárónál trafizzanak, és 35 km/h-s áthaladásért büntessenek, vagy éppen azért, mert valakin nincs láthatósági mellény.

2017. júl. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6


figyelj én nem akartalak téged megbántani.


A világ problémáira nem tudnék javaslatot tenni, de a te problémádra lehet, hogy tudnék. Költözz el abból a szenny megyéből egy nyugalmas és jobb megyébe az országon belül, ahol 30 négyzetkilóméteres körzetbe híre sincs a cigányoknak. Lehet nem leszel gazdagabb, lehet nem lesz jobb életszínvonalad, de azt garantálom, hogy sokkal boldogabban fogsz reggelente felkelni, és este lefeküdni, mert nem fogod egész nap a csótányokat nézni, és rajtuk köszörülni a nyelved, én is ezt csinálom és nagyon fáraszt is.


Pl mikor északmagyarországra mentem két napra áztatni a tökömet, akkor olyan nyugalmat éreztem, mintha nem is itthon lettem volna...annyi volt a különbség, hogy mindenki fehérember volt körülöttem, mosolyogtak és nem akartak átvágni. Haza se akartam jönni

2017. júl. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a kágéestéindiánokról van szó, hanem az egész mai felfogásról, ami a rend őrzését illeti. Én csak azt látom, hogy egyre nagyobb összegekbe kerül fenntartani a rendőrséget, a seggünk lyukából is kamera fityeg, ennek ellenére meredeken emelkedik a bűnözés. A Zsaru magazin a forrásom egyébként, nem a 444 meg a többi ilyen hiteltelen kamu viccoldal, szóval még igaz is lehet.

Ez elől legfeljebb más országba lehetne elmenekülni...

2017. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezekkel nem tudsz semmit se tenni. Rendőrségen hiába teszel feljelentést, a rendőrök 10 perc alatt lesöprik az asztalról az egész ügyet, miszerint nem tudják azonosítani az illetőt, nem tudják kinyomozni. Ezek ellen meg nem tudsz másként védekezni, csak, ha elzavarod őket a 3,14csába. Kocsinál még, ha püföli az ablakot akkor se húzod le, mész tovább, rájuk dudálsz, stb.

Miskolcon már évtizedek óta nem tudnaka megszabadulni ezektől. Próbálták már mindenhogy, az eredménye mindig az lett, hogy a rendőrség még azokat csesztette, aki próbálta elzavarni őket és a Búza-téren ne őket kelljen kikerülgetned állandóan mikor felakarsz szállni a buszra.

Amíg ilyen vezetőink vannak, mint amilyenek voltak nem fogsz tudni semmi mást csinálni ellenük.

2017. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmit nem lehet mert a mai jogrendszer a bűnözőt támogatja, és ahogy előttem írták, a rendőr is csak akkor rendőr ha pénzbüntetni kell vagy egy magányos "monnyon le"-zőt kell nyolcan agyonverni, olyankor mind nagyon kemény. Az igazi bűnözőket meg magasról leszarják, minek foglalkozzanak velük, úgyis megkapják hó végén a fizetést, az meg kit érdekel hogy a lopás és az emberölés lassan a világ legtermészetesebb dolga lesz...

Ja és 2 hét alatt rend lesz :DDDDDDDDDDDDDDD

Az 54%-os meg tőlem is kapott mínuszt. Hopp, már csak 53% :$$$ Whoops... :DDDD whehehe

2018. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!