Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez nem durva húzás? De mit...

Ez nem durva húzás? De mit lehet tenni? Vegyem fel rejtett kamerával és irány a sajtó? Vagy mit?

Figyelt kérdés

Történet:


Kormányhivatal X osztálya, ahol tök rutinosan azt műveli mindegyik ügyintéző, hogy ahova az ügyfél "történetét" kell beírni (van rá kb 10-12 sor), oda csak 3-4 szót írnak az első sorba, aztán meg rád ordítanak, ha alá akarod írni, hogy "lent lent", és mutogatja ott nekem, hogy legalul írjam alá.

Aztán meg rájöttem, hogy miért teszik ezt, másik ügyfél miatt láttam: amint elmentél, akkor szépen ők kitöltik az egészet, írnak vmit a 10-12 sorba, és úgy tűnik, mintha az ügyfél tényleg aláírta volna azt az általuk kitalált storyt, közben meg azt se tudja, mi van/lesz ott.


És mit tud az ügyfél tenni? Én már egyszer át akartam húzni az üres részt pont ezért h ne tudjanak oda írni semmit, na olyan idegbetegek lettek, hogy megint rám ordított a nő h mit képzelek, és oda le kéri az aláírást és ne "firkáljam" össze a papírt. haha poénos , nem?


Már bocsánat, de ez nem közokirathamisítás véletlenül? na meg hivatali visszaélés?

Hát az ügyfél úgy megy el, hogy aláírt kvázi egy biankó nyomtatványt, és azt írnak oda a kedves ügyintézők, amit csak nem szégyellnek.

és ha gubanc lesz belőle, aztán bíróság és egyebek? Majd neked szegezik a kérdést, hogy minek írtad alá, azt amit valójában nem írtál alá .... De ha meg nem írod alá úgy, ahogy ők akarják, akkor keresztbe tesznek mindenhol, és addig nem oldódik meg az ügyed.


Mit lehet tenni?

Akárhogy gondolkodok, ha nincs egy rejtett kamerás bizonyíték erről, akkor tök hiába panaszkodok hivatalosan, hiszen nyilván letagadják...


2017. júl. 7. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogod a kamerás telefonodat és lefényképezed amit aláírtál.
2017. júl. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ez se rossz, de ebből is tuti ordítás lesz :)


és azért valahol nagyon durva h ilyen egyáltalán fel tud merülni, de hát magyar közigazgatás ...

2017. júl. 7. 14:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeruen huzd ki a reszt ket vonallal (hogy ne lehessen oda irni) majd alul ird ala.


Aztan ha nem tetszik, na es? Kit erdekel a velemenyuk?

2017. júl. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Eleve kérdés, hogy milyen kormányhivatalban milyen okból kell valakinek a "történetét" leírni. Ha érdekes történeted van, érdemes blogot írni, nem a bürokratákat fárasztani vele.
2017. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4

ez aztán a vélemény. szóval adott egy köztisztviselők általi, folytatólagosan, módszeresen elkövetett okirathamsítás, és akkor te ahzt szűrőd le az egészből., hogy az amúgy teljesen szabályos állami nyomtatványnak a kötelező elemét miért töltöm ki :)

asz eszem megáll na ... (azaz miért nem engedik kitölteni nekem pontosabban, és töltik ki ők, a saját elképzelésük szerint, majd azt nekem tulajdonítják)

De oké, legközelebb megyek, és csak azért is áthúzom, majd lefotózom amit aláírtam, sztem olyan cirkusz lesz ott, hogy hirtelen megáll a tudományuk. Nagyon durva ... nagyon !!!

2017. júl. 8. 07:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen nyimtatvány ez?
2017. júl. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!