Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnék fellépni az...

Hogyan tudnék fellépni az ellen, amikor hátrányosan megkülönböztetnek, lenéznek engem a nemem miatt? 24F

Figyelt kérdés

Elsőként szeretném hangsúlyozni, hogy maximálisan tisztelem a nőket. Nagyon szeretem a lányokat és teljes mértékben támogatom, a kettő nem egyenjogú lehessen. Mivel művészetekkel és rajzolással, grafikával foglalkozom, gyakran rajzolok lányokat, próbálom megmutatni a női nem erejét, szépségét. Gyakran felszólalok az olyan dolgok mellett, hogy szerintem sokkal több női képregényhős kellene, szükség lenne a férfiak és nők egyenlő mértékű fizetésére a munkavégzés során stb...


Utálom, ha egy fiú bunkó a lányokkal és mindig elmondom neki a véleményem, mely szerint a hölgyekkel tapintatosnak kell lenni. Nagy mértékben érdekel engem a feminizmus és örömteli dolognak tartom, hogy ma már sokkal szabaddak a lányok, mint régen. Sajnos, régen még szavazati joguk sem volt a nőknek, amit borzalmas dolognak tartok.


Mindig előre engem a lányokat, udvarias, nyugodt vagyok velük. Viszont ha megtámadnak engem, akkor megvédem magam. SOHASEM kezdeményezek támadást, de ha fizikálisan, vagy szóban támad meg engem egy hölgy, akkor mindig megvédem magam. Amikor az iskolában megütött egy lány, vagy otthon az Édesanyám, mindig megvédtem magam. Sohasem az volt a célom, súlyosan megsebesitsem a hölgyet, de a lefegyverzés, védekezés mindig célom volt.


Tudom, hogy egy igazi férfi nem üt meg lányokat, de én úgy gondolom, az önvédelemről nem szabad lemondanom és ha megtámadnak, igenis kötelességem az önvédelem. SZÓ SINCS visszaütésről, olyan dolgokról beszélek, mint a kitérés az ütés elől, vagy a hölgy kezének nagyon gyengéd módon történő megfogása, elfutás, blokkolás, folyamatos és nyomatékos beszéd felé, hogy hagyja abba a támadást, különben megvédem magam.


Elsődlegesen viszont azon élethelyzetekre gondolok, amikor hölgyek diszkriminatív, rasszista módon elítélnek engem a nemem miatt. Nagyon sokszor átéltem, hogy megbélyegeznek engem csak azért, mert fiú vagyok. Ezt rengeteg alkalommal randik esetében tapasztaltam, amikor olyan lánnyal randiztam, vagy ismerkedtem, akivel nem kellett volna...


Lenéztek, előre elítéltek, gyakran a szemembe mondtak olyan dolgokat, hogy "A férfiak szemetek, te is pasi vagy, nem bízok benned!", "A férfiak mind tahók, tőled én nem fogadok el tanácsokat, fogd be a szádat!", "A férfiak bunkó állatok, miért kéne hinnem neked?" stb...


Ezt elfogadhatatlannak és gusztustalan tartom. Bár rendkívül békés, szerény és nyugodt ember vagyok, az önvédelemről nem mondok le! Sohasem tűröm el, ha hátrányosan megkülönböztetnek engem. Minden alkalommal elmondom a hölgy részére, amit most csinál, diszkrimináció, engem rasszita módon elítél, álltalánosít és ezt undorítónak, vérlázítónak tartom. Minden alkalommal elmondom, hogy utálom a rasszista embereket és őt minősítí, ha elítél engem csak azért, mert fütyim van.


Ilyenkor gyakran azt tapasztalom, hogy megsértődnek, haragudnak rám, kikérik maguknak, hogy igazam lenne. Védekeznek, hogy ők nem rasszisták, csak óvatosak, nem úgy gondolták, amit mondtak. Egy biztos, én sohasem hagyom magam, az önvédelmet kötelességemnek tartom. Senkitől nem viselem jól, ha hátrányosan megkülönböztetnek engem. Teljes mértékig hiszem, hogy a férfiak és nők egyenjoguak, egyik sem több vagy kevesebb a másiknál.


Sok esetben viszont, csak támadást kapok. Gyakran olyanokat mondanak, hogy "A fiúknak ezt tűrniük kell!", "Ha nem tartod a hátad nekem, akkor nem vagy férfi!", "Nem vagyok rasszista, a férfiak tényleg mind tahó állatok, te is csak ezt bizonyítod be!", "Ne várd el tőlem, hogy bízzak benned, hiszen férfi vagy!", "Most menzeszem van, hülye barom vagy ha ezt nem érted meg!" stb...


Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy akkor nekünk nem érdemes beszélgetnünk a továbbiakban. Ha valakiben nincs annyi értelem, hogy felfogja, amit csinál, diszkrimináció, azzal a helyzettel nem tudok mit kezdeni. Én maximálisan tisztelem a nőket, cserébe elvárom, hogy nekem is megadják a hölgyek az alapvető, emberi joghoz szorosan tartozó tiszteletett.


Kérdésem a következő: hogyan tudom megvédeni akkor, ha a nemem miatt elítélnek engem? Milyen jogi lehetőségek vannak erre? Hogyan tudom kivédeni a támadásokat? Milyen módszerek vannak arra, hogy megvédjem magam?


2017. júl. 8. 14:40
 1/7 Molyember ***** válasza:
44%
Elmész egy pszichológushoz, és elmondod neki a panaszaidat. Utána jobb lesz.
2017. júl. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz ügy. Nem bánthatod a nőket szóban sem, még akkor sem, hogyha megérdemlik, vagy ők kezdték és te csak meg akarod magad védeni, mert akkor rögtön hímsoviniszta, nőgyűlölő leszel. Ez a baj a feminizmussal, hogy a feministák nem egyenlőséget, hanem felsőbbrendűséget akarnak. Ellenségnek tekintik a férfiakat. Pedig férfi nélkül nincsen nő - ahogy nő nélkül sincsen férfi. Azt tudom tanácsolni, hogy legyél büszke arra, hogy férfi vagy, nem kell engedni a nőknek, hogy felsőbbrendűnek képzeljék magukat, egyenlő partnerként kell kezelni őket, és mindig meg kell adni nekik a tiszteletet, úgy, mint minden más embernek. Engem is sokszor elítélnek, csak más miatt. Nekem az segített, hogy nagyon mélyen elültettem magamban a dolgot, sokat gondolkoztam rajta, foglalkoztam a problémával, próbáltam megtalálni az én igazamat. Határozottság és bátorság kell. Nem szabad félni. Egyébként, azok a nők, akik ezt nem értik meg, bőven az átlagos alatt vannak IQ és EQ tekintetében. Nem kell foglalkozni velük!

Sok sikert, remélem, tudtam valamit segíteni!

18/L

2017. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
65%

Érdekes dolog ez.....

Először is ha valaki zaklat azt jelentheted a rendőrségen bármikor ugyanis nemcsak a nőket védi a törvény engem középsuliban bent az osztájában vert az osztájfőnök igaz nem voltam 18 ezért is kapott sújosabb büntetést viszont a törvény mindenkit véd nem csak az egyik felet. Sajnos amit gyakran ffi-aksem vallanak be elég gyakori hogy a feleség veri othon a férjét na az ijet kellene jól kipofozni had tudja mien is az ijenkor mindig az jut eszembe hogy a nők bizony nem jobbak senkitőlsem ha veled így bánnak add vissza ha ők általánosítanak tedd te is hisz ők is mind egyformák csak egy dologra jók ha mi sz.rháziak vagyunk akkor ők r.bancok ha nem hiszed nézz körül az országban alig találni tisztességes lányokat én az első nejem istenítettem mindent megtettem neki mégsem voltam elég pénzes vagy ahogy ő mondta "nem érzem magam anyagilag biztonságban melletted" pedig három műszakban dolgoztam sokszor hétvégén is jó nem voltam gazdag sohasem de amit tudtam megadtam. Most egy tehetősebb 60-assal él a gyerekemet csak havonta látom akkor is csak pár órát mivel a volt nejem nem engedi a legjobbat a végére hagytam tanúságos mikor elváltunk mindent kétfelé osztottak bár ő sosem dolgozott mikor jött elvinni azt ami mostmár az övé én pont kórházban feküdtem mindenem elvitte csak egy virágtartót hagyott a ruháimat be dobta a sarokba mint valami rongyot minden amiért dolgoztam oda lett a legrosszabb hogy a kis fiamat nem láthatom minden nap ezért mondom ne bízz a nőkben rosszabbak mint a kutyák

2017. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na most ha elolvastad a 2.(a tök buta nő) és 3.(a megkeseredett nőfóbiás) hozzászólót láthatod magad is, hogy az előítélet amitől a hozzád hasonló férfiak szenvednek hát bizony nem alaptalanok. Nagyon sok a buta nő és a zsigeri nőgyűlölő is láthatod. A kérdés, hogy te a bajt meg miért keresed? Ezek minimum lelkileg bántalmazott, sérült nők akik félnek. Miért nem állsz arrébb ha sértegetnek, miért beszélsz ütlegelésről önvédelemről, jogi elégtételről mikor egyszerűen csak távoznod kell a társaságból??
2017. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Először is, nem vagyok fóbiás! nő gyűlölővé váltam igen. Gyűlölöm a volt nejemhez hasonló nőcskéket akiknek semmisem szent, ez leginkább a magyar nőkre igaz. A kivétel egyre ritkább a mostani párom sem magyar származású, de tudodmit? Meny nézz jobban körül 50 től lefelé a nők megőrültek a válás ma magyar országon elég magas ahhoz képest hogy a legtöbben nem is házasodnak 40 körül elkezdenek félni "már nem vagyok fiatal" mondják és sok esetben gyerekeiket nem kímélve keresnek másik férfit aki érezteti hogy még mindig szépek. Valaki elválik inkább él egyedül ahhoz képest elég sokat látok olyat aki jóval fiatalabb férfiakkal tölti a szabad idejét. De most komojan gondolkozz el mi folyik a világban? Csakmert a pénz fontos ? Csak azért mert a szex következmény mentessé tehető? Megszokott dologgá vált az ami ma tényleg minden napos de valóban hejes?
2017. júl. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj a mai csajok annyira nagyképűek, és beképzeltek, tisztelet annak a kevés kivételnek, hogy ne csodálkozz ezen! Az úton nem lehet elmenni tőlük, mert csak fenthordják az orrukat, meg nyomkodják azt a nagy téglát a kezükben, vagy a kutyájukat sétaltatják, farmer rövid naciban! A pénz, meg a flanc, meg a csücsöri, meg a macskák, vagy a kutyák! Erről szólnak a mai csajok! Nem kérek elnézést senkitől a véleményem miatt! Utálom az ilyen nőket, kevés csaj van, akit hölgynek tudnék nevezni. Általában ők azok a hölgyk, akik nem a plázákban nevelkedtek, hanem például megfogták valaha is a munka végét, és nem tört le a körmük. Szóval, ne vedd magadra. Amúgy én igazat adok neked. Próbálj meg egy szerényebb kedves kishölgyet találni magadnak, én is ilyesmi lányt keresnék, de úgy látszik rossz korszakba születtünk.
2017. aug. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan a támadás, nyugodtan vissza is üthetsz, nem kell udvariaskodni. A jog nem ismer ilyenfajta megkülönböztetést.
2021. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!