Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új családjogi törvény...

Pezsgő kérdése:

Az új családjogi törvény szerint lenne-e esélyem arra, hogy ezentúl fix összegben fizessem havonta a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Közalkalmazottként dolgozom, így minden hónapban más a fizetésem, így a tartásdíj is minden alkalommal más és más. Jó lenne, ha ez kiszámíthatóbb lenne, és minden alkalommal ugyanannyit kellene fizetnem. Felmerült bennem az, hogy az eltelt év alapján számolnék egy átlagot, majd próbálnék megegyezni erről a volt feleségemmel, illetve a megegyezés hiányában ügyvédhez, vagy a bírósághoz fordulnék tanácsért. Természetesen semmiképp nem szeretnék rosszat a gyermekeimnek, erről szó sincs. Továbbra is ugyanúgy szeretnék róluk gondoskodni, mint ahogy ezt eddig is tettem.

2017. júl. 8. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ezt nem egészen értem, a tartásdíjat havi fix összegben állapították meg már 14 évvel ezelőtt is, az új Ptk. pedig konkrétan elő is írja ezt. 2 évente lehet felülvizsgáltatni a bíróságon, szerintem minden további nélkül elintézhető.
2017. júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Váláskor megállapítottak a két fiam tartására 32000-32000 forintot, amely a minimum tartásdíjat jelenti, de egyébként a gyerekekre 40%-ot tiltanak le a fizumból. Ez mára már 80 ezer és 100 ezer forint között ingadozik.
2017. júl. 8. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Vagy úgy, akkor még a régi Ptk. idején váltatok, akkor lehetett százalékban is megállapítani. Mivel az új kifejezetten előírja a fix összegű tartásdíjat, próbálj megegyezni a feleségeddel, és adjátok be a felülvizsgálatot a bíróságra. Nyilván nem 32 ezer/gyerek lesz az összeg, ha ennyit keresel, és más kapcsolatból született gyereked nincs.
2017. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
És az miért nem kiszámítható? Tudod hány túlórád (?) volt, ismered az óradíjadat, tudod, hogy mennyi lesz a fizetésed/levonás. Közalkalmazottként pont kiszámítható.
2017. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Közalkalmazottiból pont ki lehet számítani, de nemi s ez a lényeg. Két évente felül lehet vizsgáltatni, abban kérd. Azonban indokolni kell a felülvizsgálatot. Kevesebbet nem hiszem, hogy fogsz fizetni, a fix az lehet.
2017. júl. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az új Ptk szerintem nem %-ban állapítják meg, hanem gyermek szükségletei szerint. Jobb lenne szerintem Neked is, ha kiegyeznétek 35 ezerben kb,az nem sok nem kevés. De nyilván Anyuka belegyezése is kell, ne neki jó a kevesebb is akkor ok, de ha perre mész, kevesebbet 32-nél nem fognak megítélni szerintem, abba ne bízz.
2017. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!