Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekem 19 éves, nappali...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekem 19 éves, nappali tagozatos egyetemista. Tudnám e kérni számlájára a gyerektartást a Nyugdíjfolyósítón keresztül? (Bővebben. )

Figyelt kérdés

Gyermekem jelenleg egyetemi tanulmányokat folytat, és 19 éves, van egy testvére is aki jelenleg gimnáziumba jár és 16 éves. A megállapított gyerektartás összege 30-30 000 Ft. A pénzt nem az apa utalja, hanem a nyugdíjából tiltja le.

A hiteltartozásaim miatt a bankszámlámról azonnal eltiltják, ezt (az összesen) 60 000 Ft-ot. Ezért gondoltam arra, hogy mivel lányom már nagykorú, de még jó pár évig jár utána a gyerektartás, legalább az ő részét átkérném a számlájára. A hiteltartozásom nem az ő dolga, azt én szúrtam el, neki meg valamiből meg kéne élnie, és ez az összeg is hozzájárulna ehhez valamivel, nem akarom, hogy a munka a tanulás rovására menjen.

Ebben szeretném valaki hozzáértő segítségét kérni, nagyon fontos lenne!



2015. okt. 12. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
18 év felett lehet kérvényezni hogy ne gyerektartás hanem rokontartás címszó alatt fusson és akkor simán kaphatja ő. Intézzétek el hivatalosan, ne lehessen ebből később vita, főleg, hogy apa se igazán akar fizetni,ha letiltás van.
2015. okt. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
neki kel rokontartási pert inditanija akor neki megy
2015. okt. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem értem a nagykorú gyerek tartásához neked mi közöd van, miért neked utalják? Ez teljesen jogszerűtlen.
2015. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!