Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A CNC programozó technológus,...

Kissmiki kérdése:

A CNC programozó technológus, vagy a CNC eszterga és CNC megmunkáló központ kezelője képzést érdemes inkább elvégezni külföldi munkavállalás céljából?

Figyelt kérdés
Már 2 éve Németországban dolgozom, mint raktári munkás, de szeretnék továbblépni, mivel CNC szakembereket nagjából 12-14 eurós órabérért alkalmaznak tudomásom szerint. Ha valaki ebben dolgozik, örömmel venném ha pontosítaná a fizetést, mert itt csak 3-4 éves adatokat találtam. Illetve van aki szerint ez már egy túltelített szakma.

2016. aug. 20. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

De a fémipari technológiát is kell hozzá ismerni és azt az ilyen tanfolyamokon nem tanítják. (általában)


Nézd meg hogy mit is takar a tanfolyam valójában)

2016. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy keresik a CNC programozókat de mondom szakmai tudás is kell hozzá nem csak a programozás ismerete
2016. aug. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamint azt is vedd bele a számításokba, hogy egy ilyen gép ára 1 millió eurónál kezdődik azaz sokba kerül hogy ha áll a gép. Ebből pedig általában a 3 műszakos beosztás következik.
2016. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok a végzett ember (középsuliban szakmaként sokan szereznek esztergályos szakmát), de azzal mehet az ember gombot nyomkodni minimálbérért, de van aki ahhoz is hülye vele. Ami számít az a tapasztalat és valós tudás! Szűrik rendesen: próbanap van, odaállítanak és csináld. Általában a 2-4.óra körül hazaküldik az embert mert kiderül hogy nincs tudás.

Az a tudás kb semmi amit a suli ad, arra építeni kell, tanulni mellé, szeretni, különben bedarál. A programozás nem csak számítógép, beraknak gépet állítani is, felügyelni a gombnyomkodókat.

5év tapasztalat felett állnak szívesen szóba az emberrel és nyelvtudással lehetőleg. Párom megpróbálta, 4év tapasztalattal még csak 1500-2000körül kapott volna, kapott ajánlatokat de nem fogadta el inkább maradtunk és megszerezte a főiskolán a következő szintet (mérnökin, tanfolyammal kinevetnek mert ott kb a lényeget tanítják!), így 300körül keres itthon, de szeretni kell, 2-3 váltóműszak mindenhol, néha kapkodós és precíznek kell lenni, egy-egy munkadarab 10-100ezres, ha elcseszi, valami nagy baj van (összetörné pl a gépet) akkor a fizetéséből vonják! Van felelősség, volt olyan kollégája aki legyártott egy drága sorozatot úgy hogy nem mért pontosan, mínuszos lett a hónap vége... Még ő fizetett a főnöknek a kirúgás mellé. Nagy pénz a suli és nem könnyű, előképzettség nélkül esélytelen a programozó suli! Amennyibe mennek a tanfolyamok, annyiból alaptudást szerezz és arra lehet ráépíteni tanfolyamot (cad-cam tanfolyam már jó, de ugye ahhoz tudás kell, aki érettségire ad ilyet azt nem szabad komolyan venni). Sajnos én is másik olyan szakmában vagyok amiben ha nincs előképzettség/területileg kapcsolható szakma már vagy önszorgalomból megtanult dolgok, akkor semmit nem ér.

2016. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most már egyáltalán nem értem. Sokan szereznek esztergályos szakmát, de azok gombnyomkodók. Ott nem azokat a szakmai alapokat oktatják, ami egy érettségizettnek nincs meg? Fémpari technológiák és még gyakorlat is van hozzá? Egyszer elvégeztem egy OKJ képzést más területen, de csak gyorstalpalósnak csúfoltak és végül segédmunkásként fizettek ki, pedig ugyanúgy toltam mint a régiek. Nem is voltam ott sokáig. Ezért én ellenkező véleményen vagyok, azaz csak a lényeg számít. Többet nem fogok menni egyetemre, de még okj-ra sem!!! Vannak tanfolyamok 300 órás gyakorlattal. Tudom hogy mindig vannak újdonságok és olyan ami még sohasem volt, de aki 300 óra alatt nem képes megtanulni egy szakmai alapot, az 5 év alatt sem fog. A lényeg csak és kizárólag a jó tanárokon múlik (mivel hülye azért nem vagyok, meg lusta sem). A tapasztalatom sajnos az, hogy egy jó szakember nem érdekelt az újak képzésében - inkább istenkomlexusa van, mert ő mindent tud, te pedig az adott szakmában evidens definíciót sem tudsz értelmezni, mivel akkor találkoztál vele először. Csak ezen parázok, hogy jó tanárom legyen. A többi nem izgat. Szerintem az 1500-2000 Euró nettó fizetés jónak számít 8 órában. Harmadát, negyedét kerestem idehaza raktárvezetőként 30 beosztottal és anyagi felelősségvállalással - vicc
2016. okt. 13. 22:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Az iskoláknak nincs kapacitása minőségi oktatást adni, a szakközepek, gyakorlati helyeket biztosítani, az jár jól aki magának keres ilyet és vállalják őt. Párom példája hogy ő önszorgalomból tud sokmindent, vele együtt végzett szakközépben a haverja, ugyanott vannak és hatalmas a különbség köztük, a haver elbulizta-csajozta és ma meg is látszik.

A lényeget úgy értsd: a minimumot hogy tudják hogy mik kb ők, de sokszor azt se, beszedik a pénzt és ennyi. Főleg amikor könyv sincs, papírok, lapok mindenhol max, email-be küldött prezik. Én most vagyok állami okj-n, katasztrófa! Semmi használhatót nem kaptam eddig, pedig intenzív tanfolyam, tehát a lényeget kéne tényleg amire lehet építeni, alapot adni, azt tanítani ami kellhet, pedig érdekel a dolog, szeretnék nagyon tanulni, de a tanárok a saját életükről mesélnek ami nem releváns a szakmához pl a gyereke mikor született, egyszer összekeverte a rendőrség stb. tépem a hajam!

A páromnak ezt 12óráért ajánlották, 8ért megérte volna, de 12ért kevesebbnek érezte, főleg hogy én akkor még nem tudtam volna kint munkát szerezni igazán. Most ismét felmerült, ha nem lesz normális a mostani hely, akkor jó eséllyel kimegyünk, mert már 5év tapasztalata megvan.

Ha jó a tanár akkor viszont jól fogsz járni! Sok múlik rajta! Én az első szakmámat imádom, olyan tudást kaptam amire bőven lehet építeni, nem kopik mert maradandó élményként tanultunk, de a mostani egy katyvasz és hiába van előképzettségem, semmi jó, van amit mi javítunk ki hogy nem úgy van...

2016. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!