Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha fiatal korú vagyok és...

Ha fiatal korú vagyok és hamis tanúvallomást teszek rendőrségi nyomozás közben akkor és kiderül akkor mit tudnak/fognak velem csinálni? Kérlek ha válaszoltok próbáljátok meg indokolni is valamivel a válszotokat!

Figyelt kérdés

2017. júl. 8. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:

az ugyanúgy a hatóság félrevezetése nevű bűncselekmény, és fiatalkorúként ítélik majd meg. ennyi.

de ez az egész annyira relatív és annyira nehéz bármit is monda ni konkrétum nélkül, hogy ha vkinek van egy kis esze, nagyon könnyű elkerülni, és össze-vissza beszélni.

és miért? érdekelt vagy abban h a gyanúsított ellen ne mondj vmit? vagy egyéb?

2017. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

A hamis tanúzás bűncselekmény. A büntethetőség határa ma Magyarországon 12 év.

Figyelmeztetés, javító intézet, fiatalkorúak börtöne.... A bűncselekmény súlyosságától függően.

2017. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hamis tanúzás büntetési tételei:


[link]

2017. júl. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan eről van szó nem szeretném beköpni az illetőt... Azt olvastam, hogy fiatalkorúak büntetésénél az illető javítására törekszenek és például javítóintézetbe csak akkor küldenek ha valami nagyon durva dolgot csináltál, és bár nem tudom hogy ez mekkora bűncselekmény én úgy gondolom hogy nem annyira durva. Egyébként nem tervezem őket félrevezetni csak annyit mondok hogy nem tudtam semmiről.
2017. júl. 8. 21:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Az üzenetem lehet összefűggéstelen lesz mert éppen az elsőnek pötyögtem a választ.
2017. júl. 8. 21:04
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
ha nem szeretnéd beköpni, akkor jogodban áll hallgatni, azaz nem mondasz semmit, és kész.
2017. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát persze :). :) :) utolsó
2017. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az a baj h tanúként elévileg nem hallgathatsz, rosszul írta az illető.

értelek én, hát nézd, itt tényleg tudni kéne, miről van szó, alapból elég szigorúan szokták venni, ha tényleg sikerül ellened a hatóság félrevezetését megállapítani, de hát na ... szal ha nem tudják bizonyítani h tudtál vmiről, akkor elmehetnek a frászba.

azért nem olyan egyszerű dolog, de természetesen ők is megtesznek mindent h összezavarjanak és amit csak tudnak, kihúzzanak belőled, szal észnél kell lenni.


emlékszem anno az én tanúvallomásomra, szerencsétlen bíró már a falat kaparta, kb: tehát ment a fehér autó. de inkább az is lehet h fekete volt, olyan rég volt. most akkor fekete? hát úgy emlékszem olyasmi igen, olyan szürkésbordós fehér, de elöl talán mintha fekete. aztán a mérettel ugyanezt eljátszottuk, volt az kicsi is meg sport is meg közepes is meg nagy is, ezzel így kb annyi lett az egésznek.

tuti értékes tanú voltam. a rendőrségi jkv-eket meg nem kell komolyan venni, rég volt, nem emlékszel már rá, amúgy az igazi, tényleg vallani akaró tanúk se nagyon szoktak.


szal köteles lennél elvben igazat mondani, csak azt nem tudja senki bizonyítani feltétlenül h te most éppen miről és mennyit tudsz.

2017. júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!