Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik lehetnek a következményei...

Mik lehetnek a következményei annak, ha a bíróság kimondta, hogy a sértettől bocsánatot kell kérnem, de én ezt nem teszem meg?

Figyelt kérdés

Egy rendezvényen (termékbemutató) nyilvánosan kifakadtam az egyik előadóra, akit sajnos valóban civil emberhez nem méltó jelzőkkel illettem - ő beperelt, és a bíróság szerint megvalósítottam a nagy nyilvánosság előtt való rágalmazást és hitelrontást. A vádak egy részét elismertem, azt azonban nem, hogy az illetőt milyen erkölcsi szintre sorolom. Ezek után pénzbüntetésre és bocsánatkérésre ítéltek, amely utóbbit soha nem leszek hajlandó megtenni.


Ennek milyen következményei lehetnek, akár börtönbe is mehetek emiatt? Egyáltalán, milyen alapon kötelezhetnek arra, hogy még meg is alázkodjak?


2017. júl. 8. 20:51
 1/5 Estádio de Felchút ***** válasza:

Amatőr vagy.

- Elnézést, Kovács úr! Kovács úr!

- Na de kérem, én Kocsis vagyok!

- Akkor bocsánatot kérek, Kocsis úr!

2017. júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Le van írva feketén fehéren a határozatban.
2017. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az arrogancia kevesek kiváltsága, ha lesüllyedt arra a szintre, ami rágalmazásra és hitelrontásra teljesül, akkor elvesztette az arrogancia kiváltságát.
2017. júl. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rohadt segítettetek a szellemeskedéssel, köszi
2017. júl. 9. 16:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek után igazán magadba szállhatnál, "kedves" kérdező. Rágalmaztál valakit, ezek után ne neked álljon már feljebb, hogy következménye lett.
2017. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!