Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelenthetem a gyámügynél?

Jelenthetem a gyámügynél?

Figyelt kérdés
Nincs még jogerős ítélet.Apuka 400 km re elvitte a 4 éves lányom és a kapcsolattartásomat is olyan szinten beszabályozza,hogy reggeltől estig lehetnék csak a kislànnyal és az ő látótávolságon belül.3 napra szerettem volna elhozni a lányom magamhoz,nem engedi meg.Abban sem segít,hogy náluk aludhassak abban a 3 napban,hogy minél többet lehessek a lányommal és vele aludhassak.Azt mondja,hogy oldjam meg a szàllàst és az odaút költségét is.Beadni nem tudom még a válópert,mert vagy a lànyom látogatom meg vagy a válópert adom be abból a pénzből.Nem engedi el velem sehova a kislányt és olyan szabàlyokat szab,amivel tisztában van,hogy nem bírom anyagilag és ezzel gátolja a láthatásom,holott még ugyannyi jogom lenne elhozni a kislányt mint neki.Gyámügyön foglalkoznának ezzel jogerős ítélet hijjàn.Azt mondta,hogy amíg nem viszek bírói papírr addig nem vihetem el a lábyom sehova.
2017. júl. 20. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Neki ítélték? 99%ban az anyának ítélik, azért furcsa.
2017. júl. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam nincs még beadva se a válóper.Magamhoz szeretném a kislányt természetesen,de most vagy őt látogatom meg vagy beadom a válópert.Szeretnék választ kapni,hogy mit tehetek ilyenkor ha apuka elletetleníti a kapcsolatomat a gyerekkel.
2017. júl. 20. 17:46
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelműen hivatal, mivel gyakorlatilag ellopta a gyereket.
2017. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Apuka nem viheti el a gyereket csakúgy a bejelentett lakcimrol, onnan indul. Rendorsegi feljelentes és a gyerek máris vissza kerül az állandó lakcimere A valoper beadása ingyenes, a beadvanyban kérhet koltsegmentesseget ha alacsony a jövedelmed, illetvégül részletfizetést.
2017. júl. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Állandó lakcímre nem tudja visszavinni,mivel felmondta az itteni albérletet.2 hónapja külön élünk,közös felügyelet lett megbeszélve.Én mostanra talàltam olyan albérletet ahova a kislànyt is be tudom jelenteni és magamhoz vehetem,erre lelépett.Költségmentes válópert nem tudok indítani,mert ahhoz nem olyan kevés a fizetésem,viszont nem az én nevemen van az albérlet,hiàba fizetem a felét.
2017. júl. 20. 18:02
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem engedi meg? Jelentsd fel a rendőrségen. Gyakorlatilag ellopta a gyereket.
2017. júl. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Eleve apukánál van a gyerek, mert anyuka otthagyta nála. Jelenleg oda viszi az apa ahova akarja. Teljesen fölösleges naponta kiírni a kérdést különböző kategóriákba és kicsit átírva. Már többször megírtuk neked, hogy azonnal ügyvéd!
2017. júl. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Első körben már voltam gyámügyön és azt mondtàk,hogy ugyannyi joga van elvinni amíg nincs bírói végzés,m nekem.Csak a bökkenő az,hogy velem egyáltalán nem engedi kettesve a gyereket vagy hogy a többnapos szabadnapomra elhozzam magamhoz.Olyan láthatást szab,aminek nem tudok a tàvolsági költségek miatt még eleget tenni..pl ha 3 napig szeretnék a gyerekkel lenni,nem engedi elhozni,de egy alvóhellyel sem segít,hogy a gyerekkel aludhassak.
2017. júl. 20. 18:07
 9/14 A kérdező kommentje:
7/8 ..igen ügyvéd..de már nem egyszer megírtam azt is,hogy közös felügyelet mellett hagytam apukánál a kislànyt valamint amíg magam nem tudtam neki állandó lakhelyet biztosítani..és lehet,hogy elmegyek ügyvédhez,de akkor miből megyek meglátogatni..
2017. júl. 20. 18:10
 10/14 anonim válasza:
0%
Milyen messze laknak tőled ?Miért akartok válni (ha megszabad kérdezni) ?
2017. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!