Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűncselekmény ha a szomszéd...

Bűncselekmény ha a szomszéd biztonsági kamerája az én telkem 2/3 részét is megfigyeli?

Figyelt kérdés
Van egy hétvégi házam amit a szomszéd kamerája megfigyel és ez engem zavar hogy leskelődik.Biztonsági kamerát nem csak korlátozott látószögel lehet felszerelni? Legális ez, hogy leskelődik?
2017. júl. 21. 21:34
1 2 3
 11/23 Zápor 3.0 ***** válasza:

Pont kérdezni akartam, csak megelőztek.


Egyáltalán próbált-e már a kérdező beszélni a szomszéddal?! :)


A kérdésre egyébként valóban az a válasz, hogy nem jogszerű. Sőt, még elvileg az közterületet se vehetné, ha jól tudom.


Viszont ha normális a szomszéd, akkor én megpróbálnám megbeszélni vele, hogy forgassa el, de azért nem baj, ha rálát az én kapumra is. :)

2017. júl. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem egy időpontban járunk nyaralni és egy hete vettem észre a kamerát. Most nincs itt hogy beszéljek vele és a telefonszámát sem tudom.De a szomszédok biztos tudnak ebben segíteni.Természetesen nem pereskedek először de nyugtalanító hogy vesz a kamera. Nem csinálok törvénytelen dolgokat de ne leskelődjön.
2017. júl. 22. 12:37
 13/23 A kérdező kommentje:
Engem nem az útra néző kamera zavar hanem ami a terasz sarkára van felszerelve és a telek erdő felöli oldalát veszi. Ott van a szalonnasütő,a kertizuhany stb. Az utcát figyelheti még lehet hogy segíthet is egy betörés elkövetőjét elkapni.
2017. júl. 22. 12:54
 14/23 anonim ***** válasza:
Szoftveresen be lehet állítani, hogy bizonyos rész ne látszódjon, pont az ilyen jogi problémák miatt, nem tudhatod, hogy tényleg lát-e.
2017. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Amúgy dobj be egy papírt, hogy mi van, ne legyél ennyire életképtelen.
2017. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Sikerült elérni telefonon. Nincs még beköttetve az internet,és a biztosíték dobozban is babrálni kell valamit .Most még nem működik, de át lesz szerelve az ajtó fölé és burkolatot is tesz rá. Csak a fák gallyazása után lesz bekotve az internet.:-) És nem vagyok életképtelen!
2017. júl. 22. 14:28
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
Biztos en vagyok a hulye hogy eszembe se jutna ezert ekkora hisztit lecsapni. Ezek utan kerd a forgalmi kamerak leszereleset is, hisz a szomszeddal ellentetben, azok tenyleg leskelodni vannak.
2017. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy álkamera betörőriasztónak az viszont számodra is hasznos
2017. júl. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Hát ha ezen nem háborodnál fel akkor tényleg hülye vagy!(egy kamera pont a telkem felé néz) A térfigyelő kamerákkal semmi bajom.Amúgy ha valaki kamerát telepít az a minimum hogy nem zavar másokat,és betartja a szabályokat.Nem én vagyok deviáns az ügyben!
2017. júl. 22. 15:48
 20/23 A kérdező kommentje:
Igen. Lehetett volna álkamera is. Erre például nem gondoltam.
2017. júl. 22. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!