Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondási idő után kötelezhet...

Felmondási idő után kötelezhet e munkavégzésre a munkáltató?

Figyelt kérdés

Június 19 . én mondtam fel másodállásomban a munkáltatóm / csoportvezetőm főnöke/ június 20. án írta alá a felmondásomat. 4 és fél évet voltam a cégnél. A felmondási időm július 20. án járt le, a papírokat viszont nem kaptam meg.. mert heti elszámolási meeting ideje július 24. re esik. július 21 én este csoportvezetőm a céges viberen jelezte hogy még hétvégén / ez egyébként ebben a munkakörben teljesen normális/ eredményes munkát vár tőlem. Jogi dolgokra hivatkozva?


Jogosan fenyegetőzik?



2017. júl. 22. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 30 napos a felmondási időd a szerződésed szerint, akkor az utolsó munkában töltött napon kötelesek átadni az összes iratot, papírt, hogy be tudj jelentkezni a következő munkahelyen/ munkakeresésnél. Amennyiben ez nem történik meg, perelheted őket nyugodtan.

Senkit nem érdekel, hogy a cég heti elszámolási meetingje mikor van. A munka törvénykönyve az irányadó.

Júli 20-at követően nem állhatsz náluk munkában, mert az feketemunka lenne... Azon felül ki sem fizetnék...

2017. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék milyen jogi dolgokra hivatkozik.
2017. júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fogadd meg az első válaszoló tanácsát, és hivatkozz te is "jogi dolgokra". Azután vélhetően nem lesz olyan fontos a hétvégi munka (ami után amúgy kifizették valaha az emelt munkabért?).
2017. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előtte sem. Ha csak bejársz és semmit sem csinálsz szerinted mit tud tenni?
2017. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Én felmondási idő alatt mindig csak hokizni jártam be. Nagyon gyorsan le is mondtak a felmondási időről.
2017. júl. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó hétig hoztam a szokásos csoportátlag feletti teljesítményt...hogy a ugyfelek erdekei ne sérüljenek ne kerüljenek behozhatatlan hátrányba a céggel szemben. Ködzönöm a megnyugtató válaszokat. Nem régiben közölte szintén a céges viber zaklatast felhasználva a csopvez, hogy 24. én csak akkor tudnak leszámoltatni amikor a főállásomban dolgozok... s természetesen már nem tudok szabadságot igényelni arra a napra. :-(
2017. júl. 22. 19:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó munkanapodtól van 5 munkanapjuk fizetni és kiadni a papírjaid, ha nem teszik, akkor tértivevényes levélben adaz a kézhezvételtől számítva 8 munkanapot, ellenjező esetben munkaügyi felügyeletnél bejelentést teszel és fizetési meghagyást indítasz (ezt kell a levélbe írni)

Hivatkozol szintén a levélben az MT 80paragrafus 2 bekezdésére

[link]

2017. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!