Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató köteles postán...

Munkáltató köteles postán elküldeni a papírjaimat, leadott OEP kiskönyvet, vagy kötelezhet rá hogy bemenjek érte személyesen? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Dolgoztam pár napot egy takarító cégnél, tömegközlekedési cégnek az állomásait kellett takarítani, szerződésem még nem is volt, azt mondták pár nap, e-mailben mondtam fel próbaidő alatt. Biztos hogy bejelentettek mert belépőkártyát is csináltak, nálam van még mindig, szóval ennyi bizonyítékom van hogy náluk dolgoztam hogy van egy fényképes belépőkártyám. A probléma az hogy az irodájuk éjszakai,csak éjszaka vannak ott mivel a munka is éjszakai volt, nem tudok bemenni a papírjaimért, kötelesek kiküldeni postán? Mit tehetek ebben az esetben? Köszönöm előre is a válaszokat.

2017. ápr. 26. 23:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Belépésnél utalási megbízást kellett aláírni meg igazolványokat,adó,taj,lakcímkártyát,személyit másolták le. De szerződés nem volt.
2017. ápr. 26. 23:10
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelesek postázni. Ha felmondtál, oldd meg, menj be.
2017. ápr. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg nem kötelezhet rá hogy késő este menjek be 10 után. Ez egy éjszakai iroda, a cég bejegyzett székhelye más, oda bemennék én de nem ott adtam le az OEP könyvet.
2017. ápr. 26. 23:20
 4/9 anonim ***** válasza:
A munkaviszony megszüntetésével járó iratokat se fogják a postással aláíratni, be kell menj amúgy is.
2017. ápr. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhet rá hogy bemenj, de te sem kötelezheted arra hogy postázza, ezt értsd meg.
2017. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma megjöttek a papírok meg egy új oep kiskönyv a pár nap munkaviszonyról. Akkor csak nem kell aláírnom? Régi OEP könyvem akkor ott marad amit leadtam. Még egy olyan kérdésem lenne hogy benne van hogy átutalással kifizetendő azt mikor fogják várhatóan elutalni? Próbaidő alatt ha megszűnik egy munkaviszony akkor is jövő hónap 10.-éig fizetik ki vagy pár napon belül? Köszönöm.
2017. ápr. 27. 10:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyszer már volt egy ilyen munkaviszonyom ott sem írtam alá semmit kb fél év múlva jött a szerződés OEP könyv postán ott szintén csak a cég írta alá. Akkor most alá kell írnom vagy nem?
2017. ápr. 27. 10:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szerződés jött, hanem jövedelemigazolásról papírok. Csak az a furcsa hogy kiállítás dátumának 20.a van írva de én 22-éig dolgoztam. Átutalásnál van összeg levonás 0,hóközben felvett 0, készpénzben kifizetendő 0. Átutalásnál meg oda van írva a bankszámlám. Elméletileg ezt pár napon belül meg kellene kapnom nem?
2017. ápr. 27. 11:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és benne van hogy 22.-éig dolgoztam. Tehát fel van benne tüntetve a munkaviszony kezdete és vége. De 20.a a kiállítás dátuma, nem állíthatták ki 20.án ha bele van írva hogy jogviszony megszűnése 2017.04.22. Szerződés nem jött csak ezek a jövedelemigazolási papírok.
2017. ápr. 27. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!