Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha taxit veszek igénybe, de a...

Ha taxit veszek igénybe, de a megérkezéskor nem tudok, vagy nem akarok fizetni, akkor joga van-e a taxisnak erővel visszatartani?

Figyelt kérdés
Kérek szépen minden válaszolót, a válaszához írja oda, hogy melyik törvényből vonta le a következtetést.

2017. júl. 24. 01:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Személyiszabadsàgát úgy tudom hogy csak hivatalos rendvédelmi szerv korlátozhat..a visszatartás részéről pedíg annyit hogy akkor maximum kihívja a rendőrt s személyleírás alapján keresni kezdenek míg élnem fognak..
2017. júl. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*elnem és fogják az illetőt..előző voltam
2017. júl. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Visszatarthat - ugyanis buncselekmenyt kovetsz el, es ilyen esetben minden allampolgarnak joga van a helyszinrol valo szokesben megakadalyozni teged, amig a rendorseg kiir. A szemelyi szabadsag korlatozasa mint jogosulatlan dolog akkor all fenn, ha a taxis bezar a szobaba harom napra, es utana jut eszebe rendort hivni. Ehhez nincs joga.


Ahhoz viszont, hogy aamig a rendorok kiirnek megakadalyozza a szokesedet, van joga. Ehhez mindenkinek van joga, persze megfelelo eszkozokkel: tehat nem torheti el a ket labadat, hogy ne tudj elsetalni, de bezarhat a kocsiba vagy foldre fektetve ott tarthat, amig megjon a rendor, ha nagyon tiltakoznal.

2017. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 kovpet ***** válasza:
# 3: Egy polgárjogi szerződést szegett meg, nem bűncselekmény. De nem jogászként meggyőzhető vagyok, mutass jogszabályt légy szíves.
2017. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Milyen bűncselekmény?

2017. júl. 24. 14:17
 6/15 anonim ***** válasza:
Miért ne tarthatnám vissza a fizetni nem akaró utast? Ha a media marktban fülön csípnek, hogy zsebre raksz egy 5 ezer ft-os fülhallgatót, akkor is bevisznek a szekus szobába, és ott tartanak, amíg nem ér ki a rendőrség. Csak mellettünk, a taxisok mellett nincs ott a szekus, hogy visszatartsa a nem fizető utast.
2017. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A Media Marktosoknak joguk van ehhez? Milyen törvény alapján?
2017. aug. 2. 16:09
 8/15 anonim ***** válasza:
minden boltban ha elkapnak, akkor a szekus bevisz és visszatart, amíg kiér a rendőrség. Ebben semmi extra nincs.
2017. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A boltoknak joguk van ehhez?
2017. aug. 2. 22:48
 10/15 kovpet ***** válasza:

Bűncselekmények esetén biztosan visszatartható az elkövető. Szabálysértések esetén nem tudom, lehet, hogy igen, utána kellene nézni.


A biztonsági őrnek épp ugyan olyan jogai vannak mint neked vagy nekem, sima alkalmazottja a cégnek, nem hivatalos személy. Tehát ha visszatarthat, akkor azért tarthat vissza, mert egy sima állampolgár is megteheti ezt.

2017. aug. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!