Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha végrendeletet akarok...

Ha végrendeletet akarok íratni, azt közjegyzőnél tehetem meg, és ő ezt valamilyen központi adatbázisba felviszi?

Figyelt kérdés

Szóval megvan, hogy mit hogy akarok, elmegyek a közjegyzőhöz és ő megírja vagy ellenjegyzi (ezt nem tudom), és utána valami olyan helyen ezt nyilvántartásba veszi, ahol akár 20 év múlva is hozzáférhető még akkor is, ha pl netán senki nem marad olyan, aki tudna róla? Honnan szereznek tudomást az esetleges érintettek, ha én nem szólok pl senkinek róla? Vagy egy halálesetkor automatikusan ellenőrzik ebben a bizonyos központi nyilvántartásban, hogy az illetőnek van-e egyáltalán?


+ 1 kérdés: mennyibe kerül ez most a közjegyzőnél? (csak feltételezem, hogy nála kell)


2017. febr. 28. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen nyilvántartás.

Hogy mennyibe kerül, azt tőle kérdezd meg. (Közjegyző, igen, illetőleg ügyvéd is tud eljárni.)

2017. febr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tehetsz köz vagy magánvégrendeletett.

Mind a kettőnek megtalálod a részlet szabályait a Polgári törvénykönyv öröklési részében.

2017. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Pont ezt szeretném én is megtudni. Utána jártál már?
2017. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem igazán sikerül. legalábbis pontosan nem.

úgy tudom, csak a közjegyzőnél tett végrendelet megtámadhatatlan, a többibe bele köthetnek könnyen utána.

2017. márc. 7. 05:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Halálod után hagyatéki eljárásra kerül sor amit a közjegyző végez. Ő a saját nyilvántartását értelemszerűen látja és a végrendeletnek megfelelően fog eljárni a hagyatéki elosztás során.

Az öröklésre jogosultak értesítve lesznek (innen fogják megtudni legrosszabb esetben)

Az árát azt neked kell ki google-zni .

2017. márc. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

csak a sajátját?

és ha mondjuk én bajai lakos vagyok, de bp-en halálozok el, viszont a tartózkodási helyem meg Szegeden van, és pl. munka-okok miatt Debrecenben hagytam végrendeletet egy közjegyzőnél, akkor ilyenkor mi van?

vagy a közjegyzők egy közös online hálózaton vannak és látják egymás dolgait? mert tudtommal mindegyik országos hatáskörrel dolgozik, tehát elviekben mehetek én bármelyikhez. nem? komolyan nem értem az egészet.

hogy fog értesülni a lakhelyem szerinti közjegyző pl ha én pl Győrben hagytam végrendeletet egy közjegyzőél?

2017. ápr. 1. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!