Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van rá vmi mód hogy a féltestv...

Van rá vmi mód hogy a féltestvérem az örökölt lakásból ne kapjon?

Figyelt kérdés

Édesapám előző házassága révén van egy fél testvérem.


Apukám betegség miatt nagyon sokáig nem dolgozott,jövedelme nem volt,amit kapott szociális segélyt a gyógyszereire se volt elég,én támogattam. A házra felvett hitelt sem tudta fizetni,banki utálással én fizettem azt is,közleménybe be irva h hiteltörlesztés. Apu számlájára utaltam,mert onnan vonták le. Én vég törlesztettem neki,utalás közleménybe szerepelt hogy végtörlesztés. Apu csak bement bankba és intézte a többit.


Külföldön dolgoztam azért igy csináltuk. Most mentünk volna ügyvédhez,h rám irassuk a házat,mivel apám ugy gondolta nekem jár mivel tényleg én fizettem ki. Azonban mielött el tudtunk volna menni apu meghalt,most lesz majd a hagyatéki tárgyalás. Nem tartom jogosnak hogy féltesóm viszi a fél házat.


Próbáltam beszélni vele,de fizessem ki ha kell az egsz ház azt mondja.


2017. júl. 25. 16:22
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha tudnád bizonyítani,hogy te fizetted a házat az mindenképpen jó. Visznont,mivel az előző házasságból való,közvetlen rokoni kapcsolat van köztük,ezért nem sok esély van arra,hogy egyedüli örökös legyél.Menj el egy jó ügyvédhez!Egy tizesért felvázolja neked a helyzetet.
2017. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is egy jó ügyvédet ajánlanék. Ha a banki átutalásokat tudod bizonyítani lehet hogy tud mit kezdeni vele. De nem hinném hogy az ügyvédnek egy tizes elég lesz.
2017. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vidd el a hagyatéki tárgyalásra az utalási bizonylatokat, és minden papírt, ami a hitellel kapcsolatos. Kérd le édesapád bankszámlakivonatait is. A hagyatéki tárgyaláson annyit ügyvéd nélkül is elérhetsz, hogy az általad kölcsönzött pénzt a hagyaték terhére megítélik neked, és a maradék feleződik köztetek. Ennél többet szerintem bíróságon se.
2017. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen nem fogják kizárni az örökségből, de a féltesód hányadát csökkentheti a bíróság a ráfordításod arányában.


Mindenképpen bíróságra kell vinni, hacsak meg nem egyeztek a hagyatéki tárgyaláson a közjegyző előtt.


Ügyvédet vinnék....

2017. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Reménynél több kártyád nincs.kié volt a tulajdoni lap szerint a ház apukát halála pillanatában? Az övé. Papírt írtatok arról hogy kölcsönadott pénzről van szó és visszafizeti neked? Nem. Az hogy te utaltál egy technikai dolog csupán. Sokan csinálják úgy hogy van pénzük de öregek az ilyen ügyintézéshez majd olykor olykor felvesznek pénzt és visszaadják az utalónak... de közelítsük meg másként a kérdést: ha apád fizette volna a te törlesztődet akkor adnál tulajdoni hányadot féltesódnak a házadból?Ő sem alapozhatna arra hogy ha korábban nem költ rád annyit akkor tnagyobb vagyonon menne az osztozkodás.
2017. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!