Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A polgári perrendtartásról...

A polgári perrendtartásról szóló bekezdésekben meghatározott meghatalmazást honnan lehet letölteni/hogy kell megírni?

Figyelt kérdés
A polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény 196. § (1) bekezdése szerinti meghatalmazására van szükségem, állítólag jogorvoslati kérelemhez szükséges csatolni, hogy az érvényes legyen. Ezen, mivel a jogorvoslati kérelmet nem én írtam (ha jól értem) két tanúnak az aláírásának is szerepelnie kell. Van egy minta ilyen meghatalmazáshoz, vagy írhatok én, vagy elég a tanúk aláírását ráírni a jogorvoslati kérelmes lapra? Köszi a válaszokat

2017. júl. 27. 22:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Jogorvoslati kérelemhez kizárólag akkor kötelező meghatalmazást csatolni, ha a jogorvoslati eljárásban a jogi képviselet kötelező. Röviden ez a következő eseteket jelenti: (i) ha a törvényszék elsőfokú határozata ellen az ítélőtáblánál fellebbeznek (kivéve, ha a fellebbezés végzést támad), (ii) ha a jogorvoslati kérelem felülvizsgálati kérelem, illetve (iii) ha már az elsőfokú eljárásban kötelező volt a jogi képviselet.


A meghatalmazást ilyen esetben egyébként nem bárkinek, hanem kizárólag jogi képviselőnek lehet adni. Ő tudni fogja, hogy mi a meghatalmazással a teendő.

2017. júl. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!