Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az USA-ban a hivatalos (pl...

Az USA-ban a hivatalos (pl jogi) iratokat milyen formában írják? (főleg betűtípus)

Figyelt kérdés

Néztem a Suits c. amerikai sorozatot. (SPOILER!) A lényeg, hogy egy amerikai jogász cég fúzióra lépett egy brit céggel, és ugye a britek illedelmességére alapoznak sok konfliktust a sorozatnak ebben az évadában. A 3. évad 5. részében az egyik brit fejes utasítására írt az egyik ügyvédjelölt hivatalos levelet, de az amerikai főnöke mindenbe belekötött, hogy ők nem "shall"-eznek, hanem utasítanak ("must"), ezt még értem is, de nem értem, hogy mi a baj a baloldali lapszámozással vagy a TNR betűtípussal. Amerikában ezekkel mi a baj? Náluk mi a szokás hivatalos leveleknél? Ez hangzott el:


-Is that some sort of joke? Nominal in the first paragraph, pagination on the left-hand side, Times New Roman's stupid little feet walking all across the page. And what's that word?

- "Shall"?

- Mm.

-At this firm, we instruct, we advise, we order, we must, but we do not "shall."

- That's not really a--

- Why must we "must"?

-Because we thrust, we don't parry.

-Rewrite this.



2017. júl. 30. 13:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenne náluk hivatalos betűtípus, de ha jár erre egy USA tisztviselő majd elmondja :) itthon sincs, legfeljebb azon múlik, hogy mit használ az ügyintéző. Mivel (a régi) Word alapértelmezett betűtípusa volt a TNR, a legtöbb határozat abban íródott. Pont ilyesmi lehetett a lényeg a jelenetben is, az amerikai főnök szerint "annál mi jobbak vagyunk, hogy ezt a régi sz.rt használd egy levélhez".
2017. aug. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!