Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17 évesen igényelhetem az...

17 évesen igényelhetem az árvasági segélyt?

Figyelt kérdés
Anyu meghalt (májusban),apám él még. Nem számíthatok rá,egyik pillanatban ilyen a másikban olyan. Most a barátom családjánal voltam a nyáron,holnap megyek hozzá haza (egész nyáron egy büdös forintot nem adott,nem is keresett ha én hívtam mindig kinyomott). Egyedül elintézhetem az árvasági segélyt? Szeptemberben megyek 11. Osztályba gimnáziumban.

2017. aug. 2. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem mert kiskorú vagy. Sőt, 18 éves korodig ő fogja kapni, ha igényli.

Mikor leszel 18?

2017. aug. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Novemberben
2017. aug. 2. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
De nem is vagy árva.
2017. aug. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Félárvának is jár, utolsó.
2017. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


A K11-es nyomtatvány kell hozzá. Le kell igazolni, hogy édesanyádnak volt legalább 10 év szolgálati ideje (én már elég régen intéztem, lehet, hogy ezt már elektronikus adatbázisból ki tudják keresni.) Az igaz, hogy amíg nagykorú nem leszel, addig édesapád kapja, utána viszont csak a te neveden lévő bankszámlára utalják (ezt intézni kell, nem automatikus), vagy postán küldik. Ha édesapád nem foglalkozik a dologgal, akkor novemberben elkezdheted intézni, legjobb, ha bemész a nyugdíjbiztosító legközelebbi irodájába, segíteni fognak. Előtte nyiss bankszámlát, ha még nincs. Igazolnod kell majd, hogy nappali tagozaton tanulsz, ugyanis csak akkor jár 18 éves kor felett, max 25 éves korig.

2017. aug. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne várj novemberig. Holnap menj be a gyermekjóléti szolgálathoz, és mondd el, milyen helyzetben vagy. Az lehetetlen állapot, hogy kiskorúként a barátod családja tartson el. Apádnak utalja az állam a családi pótlékot, ha igényelte, meg kellett kapnia az árvaellátást is (ha anyukádnak elegendő ideig volt munkahelye).

Tudnak segíteni apáddal rendezni a viszonyt, vagy kollégiumba költözhetsz...

Tényleg kérj segítséget, és minél előbb, mert visszamenőleg lehet hogy nem kaphatod meg a pénzt, vagy nem akármeddig.

2017. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 hónapra visszamenőleg lehet igényelni.
2017. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!