Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan eset, amikor nem...

Nányi91 kérdése:

Van olyan eset, amikor nem kell visszafizetni a jogtalanul felvett árvasági segélyt?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm 15 éves korára teljesen árva lett, majd az iskolából is ki-ki maradt, ezért többször jogtalanul kapott árvasági segélyt. Most lett bejelentett munkahelye, ahova küldött a nav 1 levelet, és 600e ft árvasági tartozást kezdtek el neki levonogatni kb. 30e-t/hó. Úgy hallottam, hogy a hajléktalanoknak (ő papíron az) ezt el szokták engedni. Igaz ez?

2015. márc. 17. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

nem a hajléktalanságon múlik...

VAn jövedelme, levonják. HA nem lenne jövedelme, más lenne a helyzet, így kérhet mérséklést, de megérdemli. Attól, hogy árva, a törvény vonatkozik rá. NEkem pl baromira nincs kedvem az ilyenek miatt többet adózni...

2015. márc. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben benne van a válasz. Ha valaki jogtalanul vesz föl valamilyen juttatást, akkor (ha kiderül) vissza kell fizetnie. Méghozzá általában büntető kamattal (netán bírsággal) együtt. És ha végiggondoljuk ez így is van rendjén.


Az más kérdés, hogy kin tudják behajtani. Ha valaki hajléktalan és nincs munkahelye, vagy kivándorol mondjuk Bangladesbe, akkor nem tudják behajtani rajta. De amint újból a hatóság látókörébe kerül és behajtható lesz a tartozása, amíg él, felelnie kell érte.

2015. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Egyébként amit ő kapott eddig az élettől azt nincs a földön ember aki megérdemelné, talán csak a sztálin-félék.

Adót pedig nem azért kell többet fizetned mert valaki gyerekként árvasorsa jutott és kapott párszor 30e ft-ot, h ne haljon éhen (mint kiderült, azt is jogtalanul). Hanem azért mert az elitünk annyit lop (tőkések, politikusok, hazaárulók, mind1 minek nevezed), hogy attól minden becsületes embernek már tarkóig leégett volna a bőr a képéről. Bocs, de ezt a félreértést nem hagyhattam szó nélkül.

2015. márc. 17. 10:50
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Amit szabad Jupiternek, azt nem szabad a hatökörnek....
2015. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A JOGTALANUL felvett segély az jogalap nélküli gazdagodás, tehát vissza kell fizetni - méghozzá kamatostul.

Méltányosságból a kamatot szokták esetleg kérelemre mérsékelni, illetve lehet(ne) kérni részletfizetést, ami akár (de ez a NAV-on múlik) kevesebb is lehetne, mint amit így havonta levonnak, ráadásul a részletfizetés ideje alatt nem nőnek tovább a kamatok, míg a sima vonás alatt igen.

Szóval mérséklés lehet, de elengedés semmiképp.

Mellesleg, ha elengednék (ismétlem: ilyen nincs), az ajándéknak minősülne, és az ismerősödnek (szerintem neked amúgy :D) ajándékozási illetéket kellene utána fizetnie.

2015. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem jár már neki mert dolgozik. A jogtalanul felvett segélyt mindig vissza kell fizetni.
2015. márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem nekem van ilyen problémám, szerencsére él mindkét szülőm, de nem értem mi abban a humoros ha én lennék árva.

2015. márc. 18. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!