Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetne az iskola/rendőrség?

Mit tehetne az iskola/rendőrség?

Figyelt kérdés
Idén nyáron vásároltam egy Zoraki R1 típusú gázpisztolyt, amihez megkaptam a viselési engedélyt is (18 éves vagyok). A kérdésem az, hogyha ezt a fegyvert magamnál tartanám pl az iskolában, és netalán használnám, "merángathatnának" érte?

2017. aug. 8. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha használnád, biztos. Ha nem használod, akkor attól függ, szól-e erről az iskola házirendje.
2017. aug. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De miért? Ha valaki rámtámadna, akkor jogos önvédelem lenne, nem?
2017. aug. 8. 09:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, jogos önvédelem lenne ha megtámadnak és védekezel. Ellenben az iskolába tilos bevinni szúró-vágó eszközt ( kést ), paprika és gáz sprayt, gáz és egyéb hasonló eszközöket.
2017. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Milyen iskolába jársz te? Gengszter szakképzésre?
2017. aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egy vidéki szakközépbe, ahol barbár prolik vannak. :D
2017. aug. 8. 10:11
 6/14 anonim ***** válasza:
Már a hordásért is simán kaphatsz igazgatói figyelmeztetést. Iskola területére ilyeneket nem vihetsz be, ez egységes szabály mindenhol. Használatért meg instant kicsapnak az iskolából. Egyik impotens osztálytársam miatt majdnem megtapasztaltam ezt, mikor ő a gázsprayét fújta be az osztályterembe és rám akarta fogni az egészet.
2017. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 árokpart ***** válasza:
8%
Ha az iskola szabályzata nem tiltja, akkor nyugodtan viheted. Mivel játékpisztoly ezért nem rúgnak ki az iskolából.
2017. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én azért óvatosan bánnék a "barbár proli" kifejezéssel. Amit erről gondolsz (hibásan), nehogy a leginkább te hasonlíts rá. Mert bizony könnyen gondolható ez a szöveged alapján.
2017. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam fogyatékkal rendelkező embereken röhögni nyilvánosan, meg állatokat kínozni, szóval nem vagyok barbár proli :)
2017. aug. 8. 15:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem a védekezéssel van a baj, hanem hogy gázpisztolyt akarsz az iskolába vinni! Mellesleg ne is mond, hogy nem mutatnád meg ott másnak! Ha a zsebedben hordod, látszik, hidd el, meg fogod mutatni te ott a pisztolyt másnak is! Máris kiderül, hogy nem csak védekezésre akarod használni, hanem meg akarod mutatni másnak is!
2017. aug. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!