Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen bűnért kap fiatalkorú...

Milyen bűnért kap fiatalkorú nagyobb büntetést mint egy nagykorú?

Figyelt kérdés

Ügyvéd szerint van ilyen, de nem tudom megtudni, hogy mi...kérlek fontos lenne ahhoz, hogy kiderítsek valamit.


Valamilyen bűn, ami miatt egy 18 éven aluli súlyosabb büntetést kap mint egy 18 éven felüli.


2010. máj. 24. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Hülyeség.
2010. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Több embertől hallottam...köztük ügyvéd is megerősítette, hogy van ilyen, és fontos lenne tudnom mi az!
2010. máj. 24. 11:26
 3/9 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az ügyvédet....
2010. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom megkérdezni, de ezt már írtam!


Lenne szíes valaki megadni a válasz, nem csak a kíváncsiság hajt, fontos lenne...

2010. máj. 24. 11:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Droghasználat, szerintem.

A nagykorúnak az kb az ejnyebejnye, menjél elvonóra háromszor ebben afélévben és viszlát, fiatalkorúnál viszont kirendelnek ifjuságsegítőt, ebszélgetésekre meg elvonora kell járnia és még a szüleit is büntetik.

2010. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Pl alkoholfogyasztás. Fiatalkorú nem fogyaszthat, nagykorú igen.
2010. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most ezt úgy érti hogy a bűntetési tétel nagyobb alapból(pár napja záróvizsgáztam és nem emlékszem ilyenre) vagy csak emlékszik a prakszisából olyasmire hogy egyszer egy nagykorú védence ezért xévet kapott, máskor meg egy fiatalkorú védence ugyanezért x+1évet?
2010. máj. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hülye az ügyvéded baszkodd pofán xD lényegtelen a cselekmény, a fiatalkoúság az enyhítő körülmény de nagyon, nincs olyan cselekmény aminél súlyosbító lenne, ezek alap dolgok hogy fiatalkorú és még nem nőtt be a feje lágya azért követte el.
2010. máj. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez beugró kérdés volt az egyetemi vizsgán?
2010. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!