Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogaim vannak arra,...

Milyen jogaim vannak arra, hogy a szomszéd telkemre néző ablakát eltakarjam? Sorház jellegű tarsasházról van szó.

Figyelt kérdés
Bárhogy írtam be a keresőbe, egyszerűen nem jött fel semmi. Nagyon zavar már a szomszédom, mert folyamatosan beszélgetni akar velem, ha a kertben tevékenykedem. Szeretnék néha 5 percig meglenni úgy, hogy nem zavarnak meg a munkámban. Milyen lehetőségeim vannak takarásra? Milyen távolságra építhetek az ablakuktól, illetve milyen jellegű építményt? Leginkább lugasra gondoltam, mert az nem veszi el tőle annyira a fényt. Több lakrésznél láttam a háztetőre erősített szerkezetet, de csak egy lógott be a szomszéd ablaka elé. Lehet bármilyen módon védekezni ez ellen?
2017. aug. 15. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
este falazd be neki
2017. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A saját telkeden azt csinálsz amit akarsz. a kerítéstől 1mre ültethetsz fát. pl. oszlopos tuját stb.. vagy a telekhatárra sövényt.

De lehet hogy olcsóbb neki udvariasan meg mondani hogy dolgoznod kell és szeretnéd ha most nem zavarna.


Ha csak ennyi a gond.

2017. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem olyan nagy a telek, hogy tujával beültessem az ablaka előtti részt, és az évekig tart, mire akkorára nő. Már megkértem udvariasan, de nem igazán érdekelte. Tipikusan az a típus, aki csak mondjamondjamondja....
2017. aug. 15. 13:13
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem félre is értetted, mert ezek L alakban leválasztott lakrészek, szóval egy ablaka a mi udvarunkra nyílik, nekünk pedig úgyszintén az övére.
2017. aug. 15. 13:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem. Társasháznak nem közös az udvara/kertje?

De ha el vannak szeparálva az kertrészek, akkor ott kerítés is van, vagy legalábbis lehetne, nem? Ha így van, akkor a kerítésre tegyél föl pl. nádat. Ez a legolcsóbb, többféle magasságban van. 1,8 m magas nád 6 méter hosszan már elég jól elfogja az ablak vonalát még több méter távolságból is.

Ha a fényt nem akarod előtte lefogni, akkor PVC műanyagból is csinálhatod. Ezek hajlítható, hullámos darabok, amiket elvileg terasztetőnek szoktak használni. Átmegy rajta a fény, de nem átlátszó, inkább csak áttetsző.


Mondjuk én nem törődnék a szomszéddal. Ha mondja, egyszerűen háttal fordulnék neki és nem reagálnék a szavaira.

2017. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi is nádat tettünk fel, így nem lát át csak ha felmászna létrára.
2017. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2017. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem a kerítés mögött van az ablaka, hanem konkrétan az én kertrészemen. Tehát, adott egy udvar (ez az enyém), amire két ablak néz, az egyik az övé, a másik az enyém. Ergo, ha kimászna az ablakon, a kertembe lépne ki. Az én konyhai ablakom pedig az ő részére néz. Így adódhat az a szituáció, hogy a ház felém eső oldalára 4 lakás ablaka nyílik. A kerítésemen egyébként van már nád, mert túl sok ember lakik egy helyen, és mindenki a másik dolgával foglalkozik. 2 és fél méterről beszél hozzám, tehát elég nehéz ignorálni. :D
2017. aug. 15. 15:06
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát, ahogy itt olvasom, nagyon egymás fenekében vagytok, amit rajtad kívül mindenki élvez is. :DDD

Szerintem legegyszerűbb, ha elköltözöl.


Az mondjuk érthetetlen, hogy lehet más kertrészébe nyíló ablak teljes méretű. Alapesetben ott csak kisablakot szoktak engedélyezni.

Meg egyáltalán miért így alakították ki a kertrészeket, hogy mindenki a másikét bámulja.

2017. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: a mobilnetem elhasználtam keresgélésre, úgyhogy azokat az oldalakat már nem tölti be, amiket linkeltél. Köszönöm őket, viszont szerintem ugyanazokat olvastam el én is, és ilyen esetre sehol sem hoztak példát. Itt konkrétan jogszerű a mindenhol általánosan használt ablaktípus, és itt közvetlenül a kertre nyílik, nincs kerítés, ami elválassza. Még mindig ugyanaz a kérdésem, hogy van-e olyan építmény típus, amit az én esetemben felhúzhatok engedély nélkül? Ha építek egy lugast, akkor az kb. 1 méterre lenne az ablakától. Értitek a problémámat? :D
2017. aug. 15. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!