Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kérdésem a következő: köteless...

Kérdésem a következő: kötelességem-e a szomszéd felé néző épület-résznek falát /jelenleg bevakolva, simítás nélkül/kívánsága szerint, pusztán esztétikailag javítani? Megjegyzem 20 éve ez a helyzet, csak eddig más lakott ott. Köszönöm.

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Tedd fel fordítva magadban a kérdést!


Te mit csinálnál, ha neked kellene nézned a szomszédod 20 éve befejezetlen házfalát?

2012. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első, én megmondom.


Ültettem tujákat az én területemre, amik két év alatt szépen megnőttek és eltakarják a szomszédom vakolatlan házfalát (5 éve épült a házuk). Van éppen elég gondjuk (többek között devizahitel) anélkül is, hogy én ezzel nyaggatnám őket. Bár nem is hiszem, hogy törvényesen lehet valakit erre kötelezni. Ha tévedtem, akkor elnézést.

2012. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok...


És tudod mi a vicc? A tujáid árából kijött volna egy simítás és egy meszelés simán. ;-)

2012. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, mivel ingyen kaptam őket. Az egyik közeli rokonom társtulajdonos egy kertészetben, ő adta a csemetéket.
2012. okt. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
a településeden levö épitészeti irodában megmondják de elvileg törvényszerint kötelzhetö vagy rá
2012. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előre bocsájtom, hogy nem értek hozzá. De szerintem a szomszédnak semmi köze a házam állagához mindaddig, amíg ez az ő területét nem sérti, és az ő testi épségét nem veszélyezteti.(pl. kizárt h a téglák, cserepek vagy nagyobb vakolatdarabok átpotyognak)
2012. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Napkiraly ***** válasza:
nem vagy kötelezhető, rózsaszínre is festheted
2012. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!