Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha próbaidő alatt ma felmondta...

Ha próbaidő alatt ma felmondtam, akkor az e havi (félhónap) munkabéremet mikor kapom meg?

Figyelt kérdés

Hivatalosan bejelentett munkaviszony, minden hónap 3-án van bérfizetés.

Ilyenkor is meg kell várni a következő havi kifizetés napját, vagy előbb számfejtik?



2017. aug. 15. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Megegyezés kérdése, ha jó fejek kifizetik most is. Törvény alapján viszont szeptember 10.-ig is elhúzhatják a kifizetést.
2017. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első, ne beszélj marhaságokat, 5 munkanapjuk van rá lásd MT
2017. aug. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát.

Az 5 napos válasz az igazi, ma megyek be felvenni a pénzem.

Ennek ellenére nem vitatom, hogy vannak munkahelyek, ahol elhúzzák az időt és akik nem ismerik a törvényt, azoknak addig használják a pénzét, ameddig csak lehet.

A nem bejelentett munkahelyekről különösen elképzelhető.

2017. aug. 18. 08:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én nem tudok ilyen 5 napos szabályról és a Munka Törvénykönyvében sem olvastam erről. Egyébként én is a pénzemre várok épp, én hétfőn mondtam fel.
2017. aug. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor olvasgasd még egy kicsit az MTt



43. Eljárás a munkaviszony megszüntetése (megszűnése) esetén

80. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakörátadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles biztosítani.



(2)50 A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.

2017. aug. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!