Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem teszi legálissá a...

Miért nem teszi legálissá a magyar kormányt a füvet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, először is leszögezném, nem vagyok hippi, illetve még soha életemben nem szívtam füvet és nem is tervezek szívni. Ugye Magyarországon illegális a fű, de a kormány miért nem legalizálja? Kevesebb pénzmosás lenne, illetve adót lehetne szedni vele és valamennyire azért az ember egészségét is megőriznék, mivel utcán egy jött-ment embertől az Isten se tudja, hogy mit tartalmaz az a pakk, és ha külön trafikok lennének, mint a jelenlegi dohányboltok, akkor ott csak és kifejezett 100%-os füvet árulnának, nem pedig innen-onnan összekevert meg vegyszerbe áztatott valamit árulnának. Nem igazán értek a politikához és még tapasztalom sincsen etéren, mivel csak 17 éves vagyok, szóval lehetséges, hogy rosszul látom a dolgokat. Kérlek javítsatok ki, ha nagy hülyeséget mondtam! Mi a véleményeket erről? A válaszokat előre is köszönöm szépen!
2017. aug. 16. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Mert begyepesedett konzervatívok, idézőjeles "keresztények", ennyi. Nem érdemes szavakat vesztegetni erre.


A fű bizonyítottan kevésbé káros, mint a pia, mégis a piát támogatják pl. legalizálták a házi pálinkafőzést, meg kitalálták, minden ipari löttyöt vodkának lehet hívni.


Alig 100 éve Magyarországon pl. sok ember gombázott (innen van a "bolondgomba" név is) ezt az emberek mégis egy vicces, nem valami morálisan elítélendő dolognak tartották. Ez, hogy erkölcsi kérdést csinálnak a drogokból, nem más, mint 30-as évekbeli amerikai propaganda, amit elsősorban a szesztilalom miatt vezettek be (amit alig 5 éven belül visszavontak, annyira nem működött).


Ráadásul a fű az európai kultúra része volt a dohány elterjedése előtt. Az angoloknál Shakespeare pl. füvezett, az Ókori Rómában is ismerték a füvet, a keleti Szkítáktól terjedt el hozzájuk, afféle stresszoldó gyógynövénynek tekintették.

2017. aug. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Minden bizonnyal az ősmagyarok is éltek tudatmódosító növényekkel pl. különféle módszerekkel a légyölő galóca levét is szűrni lehet, hogy ne okozzon gyomorfájást, de spirituális élményeket igen.
2017. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Pont ez az, az alkohol bőven elég, nem kell mellé még egy fajta kábszer, így is alkoholista a magyar. Aki meg az alkoholhoz van szokva, az nem lesz "csak füves".


"illetve adót lehetne szedni vele"


Orbán már behozott vagy 50 féle új adót, nem elég?

2017. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Azért mert a marihuana a fű tudatmódosító hatású drog. Hatásai :


- teljesen elbutulsz --> nem lesz karriered


- tönkreteszi a szervezeted --> TB kiadás


- kiégsz, hozzászoksz a droghoz. Állandóan félkómába leszel, nem tudsz aludni --> nem tudsz dolgozni sem.


A drog olyan tudatmódosító, amit ne te döntesz el, hogy mikor használod. Igazából sokkal több kiadása lenne, mint ami az adókból befolyik. Most még jó, hogy tíltott, így nem mindenki próbálja ki illetve nem használják, de ha legalizálnák a társadalom és az ország végét jelentené

2017. aug. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

"A fű bizonyítottan kevésbé káros, mint a pia, mégis a piát támogatják pl. legalizálták a házi pálinkafőzést, meg kitalálták, minden ipari löttyöt vodkának lehet hívni. "


Ezzel szemben a tények : -A marihuána füstje 50-70%-kal több rákkeltő anyagot tartalmaz, mint a dohányfüst. Egy fontos tanulmány szerint egyetlen dzsoint annyi kárt tud okozni a tüdőben, mint öt egymás után elszívott hagyományos cigaretta


- A marihuána eltorzítja az ondósejtek szerkezetét. Így még egy kis mennyiségű marihuána is ideiglenes sterilitást (a gyereknemzés képességének elvesztése) okozhat a férfiaknál.


- A tanulmányok szerint a sok füvet szívó emberek szellemi képességei hajlamosak gyengülni. A cannabisban található THC akadályozza az idegsejtek működését az agyban, és így káros hatással van az emlékezetre.


-A cannabis azon kevés drogok egyike, amely súlyos, örökletes fogyatékosságok kialakulásához vezető rendellenes sejtosztódást okoz. Azok a terhes nők, akik rendszeresen szívnak marihuánát vagy hasist, koraszülött, a normálisnál kisebb méretű és súlyú csecsemőknek adhatnak életet


[link]


- Az első füves cigimet az iskolám udvarán kaptam. Jelenleg heroinfüggő vagyok, és épp most fejeztem be a nyolcadik drogelvonó kezelésemet.” – Christian


Csak a hecc kedvéért kezdtem el, mert a legjobb barátom cikizett – azt mondta, hogy túl gyáva vagyok ahhoz, hogy elszívjak egy füves cigit, és megigyak két korsó sört. Tizennégy éves voltam akkor. 7 évnyi drogozás és ivás után ott kötöttem ki, hogy drogfüggő lettem. Többé már nem azért füveztem, hogy »érezzem a lebegést«, hanem hogy legalább a normálisra emlékeztető módon érezzem magam. Aztán kételkedni kezdtem önmagamban és a saját képességeimben. Utáltam a paranoiámat. Utáltam állandóan hátranézni. Azt meg igazán gyűlöltem, hogy nem bíztam a barátaimban. Paul


[link]

2017. aug. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves hármas! Tudom jól, hogy egy csomó új adó van, de azért ha most ezt legalizálnák, akkor valamilyen területen csökkenne vagy eltörölnék az adót, most hasraütéssel teszem azt a súlyadót törlik el (ami egyébként teljesen szürreális:D).


Kedves négyes! Az alkohol sem igazán olyan szent dolog.

"- teljesen elbutulsz --> nem lesz karriered "

Hosszútávon a fűtől is és az alkoholtól is elbutulsz, illetve az alkohol az, ami családok tesz tönkre, agresszívvá válsz tőle, részegen beülsz a volán mögé és kinyírsz egy családot, ellenben a fűvel, amitől ellazulsz és otthon a kanapén röhögcsélsz vagy alszol egyet. Természetesen vannak olyan idióták, aki betépve vezetne, de jólvan kevesebb számban, mint a részegek (lehet, mert illegális és nem mindenki jut hozzá, nem tudom).

-"Tönkreteszi a szervezeted" részben igazat adok neked, de nem hinném, hogy olyan nagy mértékben, mint amennyire az alkohol képes kinyiffantani a májadat. A másik pedig, hogy szerintem 1000x jobb, mintha ezt a szutyok herbált szívnák, ami körömlakklemosóba van áztatva, vagy pedig Technokol-t vagy hígítót szipuznának.

-"kiégsz, hozzászoksz a droghoz. Állandóan félkómába leszel, nem tudsz aludni" Ebben nem vagyok biztos, ezt csak olvastam, de elvileg a marihuánának nem annyira addiktív, mint a cigaretta vagy az alkohol meg ha már Hollandiának is megy, akkor a magyaroknak miért ne menne, nem hinném, hogy drogos bűnöző ember lenne fél Magyarország.


Az alkohol is jó dolog, de MÉRTÉKKEL! Illetve leszögezném, hogy ez nem ez a kérdés alkohol ellen indult!

2017. aug. 16. 22:26
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Az alkohollal is az a baj, hogy a magyar képtelen még azt is kulturáltan fogyasztani. Én engedélyezném a füvet, ha cserébe betiltjuk az alkoholt.
2017. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

Azért linkeltem tanulmányokat, drogos oldalt. Tíltani kellene a herbált is, az is kínai szutyok. Minden drogtól elbutulsz. Az alkoholnál sokkal rosszabb a fű, ez bőven ki van fejtve. Én már láttam alkoholista fizikus professzort előadást tartani, de füvest nem. Akiket ismerek és füvezik, mind zizi.


Legjobb példa a drogokra a Hálivúdi celebek. Nézd meg mit tett velük a drog. A drog megváltoztatja atudatot. Okkultizmusban fogsz hinni meg skizofrén leszel https://www.youtube.com/watch?v=kEPjiqFea40

2017. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves ötös!

Szerintem, de csak szerintem van ez egy kicsit túltolva, illetve ennyi erővel a cigarettázás terhesség alatt nikotinfüggő gyermeket eredményez, a hímivarsejteket pedig ugyanúgy roncsolja a cigaretta. Egy marihuánás joint felér 5 normális cigaretta elszívásával szerintem nagyon túlzás, mert ez függ attól is, hogy milyen körülmények közt fogyasztja az illető, mert lehet, hogy tesz bele csigát/füstszűrőt, vagy pedig csak betekert véggel szívja. A kettő felhasználási mód között nagy különbség van. Az tény, hogy hosszútávon a THC elbutít, ezen nem is vitatkozom.

Még egy valamit kifelejtettem, hogy az alkohol megvonása képes megölni az embert, míg egy drog nem, maximum sírva könyörög a pakk után, de nem hal bele, szóval ezt is figyelembe kell venni!


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!:)

2017. aug. 16. 22:33
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves nyolcas!

Belenéztem a videóba, de Marilyn Mansonnál kikapcsoltam, ugyanis ő egy egyéniség és 100%, hogy nem a fű vagy bármilyen drog tette őt ilyenné. Én nagyon szeretem a munkásságát.

2017. aug. 16. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!