Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem teszi legálissá a...

Miért nem teszi legálissá a magyar kormányt a füvet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, először is leszögezném, nem vagyok hippi, illetve még soha életemben nem szívtam füvet és nem is tervezek szívni. Ugye Magyarországon illegális a fű, de a kormány miért nem legalizálja? Kevesebb pénzmosás lenne, illetve adót lehetne szedni vele és valamennyire azért az ember egészségét is megőriznék, mivel utcán egy jött-ment embertől az Isten se tudja, hogy mit tartalmaz az a pakk, és ha külön trafikok lennének, mint a jelenlegi dohányboltok, akkor ott csak és kifejezett 100%-os füvet árulnának, nem pedig innen-onnan összekevert meg vegyszerbe áztatott valamit árulnának. Nem igazán értek a politikához és még tapasztalom sincsen etéren, mivel csak 17 éves vagyok, szóval lehetséges, hogy rosszul látom a dolgokat. Kérlek javítsatok ki, ha nagy hülyeséget mondtam! Mi a véleményeket erről? A válaszokat előre is köszönöm szépen!
2017. aug. 16. 21:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Marylin Menson egy bolond volt fű nélkül is ebben igazad van, de a többi normális volt és most néz rájuk. Mind skizofrén ! X.Y nem mondom a nevét, mert elhunyt útálta a koncerteket, mert után aludni sem tudott egy hétig.


Ha vannak olyan káros dolgok, mint cigi meg pia, amivel kitartóan azért tönkre tudod magadat tenni, nem az a megoldás ha ráteszünk még egy lapáttal, hogy hamarabb menjen végbe a folyamat. Az államnak egy hatalmas ráfizetés lenne. Összeomlana a TB pl.

2017. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Csak egy dolgot nem értek, nem igazán vagyok benne ezekben annyira, de akkor Hollandiának, hogy-hogy összejött? Mármint, nekik miért nem omlott össze a TB és nekik mi volt a céljuk azzal, hogy legalizálják?
2017. aug. 16. 22:48
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem csak szívni lehet a mariskát....
2017. aug. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mert a külföldi turisták szívják azt a szart, nem a hollandok. Beléjük lett verve a tudatos fogyasztás, itthon ez a nevelés viszont hiányzik. Egyébként tényleg jót tenne a turizmusnak, de amíg mi többet szívnánk, mint a külföldiek, addig többet árt, mint használ.
2017. aug. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Hollandia nagy hangsúlyt ad a megelőzésre iskolákban stb. Szigorú szabályok közepette árulják ott is és vannak városok, ahol a polgármesterek nem engedik árulni. A másik fele, hogy sokan mondják, hogy nem olyan gáz, mint az alkohol. Hát ezzel is tudnék vitatkozni. A barátnőm férje 14 éve napi szinten szívja és úgy jár dolgozni, Svájcban sofőr kisteherautón. a piát legalább kiszúrnák rögtön. Most válnak, mert pár éve, teljesen agresszív lett a pasi, ha épp nem szívott be. Amúgy váltig állítja, hogy nem függ tőle.Kint elég drága, havi szinten 200 000 forintot költ rá.Régi füves ismerősök se sokra vitték az életbe. Akkor most saját tapasztalat. 20 évesen sokat használtam, szinte minden nap, mozit csak azzal tudtam elképzelni, a Blöff cimü filmet sokszor láttam így anno, de amikor tiszta fejjel néztem, akkor döbbentem rá, hogy mennyi minden kimaradt a filmből.Az volt a természetes állapot, ha szívtam. Szerencsére megismerkedtem a párommal és abbahagytam. Hozzá tett egy lapáttal, hogy egy idő után pánikoltam magamban. Nem jött az a vidámság, hanem abszurd dolgoktól féltem és kattogtam, kerültem a tömeget stb.Abbahagytam és rájöttem milyen jó nyáron tiszta fejjel a Balatonnál lenni, nyaralás alatt a tengerpartnál pár pohár italtól feldobódni és nem pár perc alatt egy más világba lenni. Ok, hogy egy évben 1-2 alkalommal nem gáz, de ahhoz nem elég kulturált és intelligens a magyar, lásd alkohol fogyasztás, hogy ezt rájuk lehessen zúdítani.Ehhez egy generációnyi felvilágosításra, megelőzésre lenne szükség.
2017. aug. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy jó ötlet lenne. Ugyanúgy ahogy az alkohol esetében, nem hiszem, hogy az élvezői tudnák hol a határ.
2017. aug. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tök jó oldalt hozott a 35%-os csak kár, hogy szánalmasan hazudik. A fű nem kapudrog. Még mindig. Kifejtettük itt az oldalon már ezerszer, hogy a kapu a díler.
2017. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!