Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Spam küldése illegális? Ha...

Spam küldése illegális? Ha igen milyen büntetés szabhato rá ki?

Figyelt kérdés
Hogyha küldök több ezer ember cimére spam-t (akiket persze nem ismerek ) akkor ez illegális ?
2010. máj. 25. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
2010. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

illegális.


pénzbüntetéstől az internetelőfizetés egyoldalú azonnali hatályú felbontásán át, letöltendő börtönbüntetésig terjed az internethálózat önkényes túlterhelése

2010. máj. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Illegális cselekmény.

Ennek rosszabbik, szemetebb módja, ha más nevében küldödik, mint feladó, az email-eket.

Van nolyan szerver tulajdonos akit ez sajnos nem érdekel. Gondolom addíg míg az Ő szerverét ki nem kapcsolják, vagy az Ö nevében nem küldenek email-eket ezrével.

Egyébként az email fejlécéből elég gyorsan vissza lehet követni a gagyi spammelők szerverét, esetleg a spam küldő szoftvert is.

2010. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, az, továbbá, bár én ellenzem az erőszakot, nehezen jönne elő a liberális jogvédő énem, ha szétvernék a spammerek hátán a számítógépüket.
2010. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A spammereket 50-500 ezerig büntetik, vagy 1 évig terjedő szabadságvesztést kapnak. Attól függ, hogy polgári eljárást, vagy büntető eljárást indítanak ellene.
2010. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor nem éri meg :) köszi az infokat. amugy ugy is letudják nyomozni ki küldte ha új e-mail cimröl és dinamikus ip cimröl van elküldve?
2010. máj. 25. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:

A szerverek amelyeken keresztül megy az email nyomot hagy a levélen a fejlécben. Erről lehet tudni "merről jött". Ha valaki levelező automatát használ akkor még annak a nevét is. Bár általában egyedileg készített levelező algoritmussal küldi az esetleg több ezer vagy tízezer spam-et. Kevésbé feltűnő.

Időzített formában pl.: óránként 100 db. Ez a szerver szolgáltatónak sem feltűnő. A címeket adatbázisban tárolja amit kénye kedve szerint válogathat vagy csak simán sorba veszi. Ha kell automatikusan kijelöl egy feladót a címlistából és annak a nevében küldi akár hónapokon át minden probléma nélkül.

Az én nevemben eddig 1 nap alatt 14000 azaz tizennégyezer levelet küldtek el. Gyorsan feljelentést tettem párdarab kinyomtatott email alapján, hogy ne az én fenekem rugdossák szét.

2010. máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!