Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha töröltek a munkaügyi...

Ha töröltek a munkaügyi központból, akkor miért kapom még a segélyt?

Figyelt kérdés

Múlt hónap elején töröltek, de a következő hónapban, tehát a mostaniban megkaptam a 22800 forintot. Mindenhol azt írták, hogy nincs több álláskeresési járadék.

De találtam egy törvényt, amiben azt írták, hogy ilyen esetben a járási hivatal dönt a pénzről.

Lehet mégsem veszik el?

Mert egyéb okok miatt 2018 végéig egyáltalán nem tudok sajnos munkát vállalni.

Egyébként azért töröltek, mert nem tudtam lejelentkezni. Internetes jelentkezést igényeltem, de az ország másik végében vagyok, az internettel pedig regionális gondok voltak, tehát személyesen sem tudtam bemenni.

Nagy érvágás ez nekem, nem tudom mi lesz így velem...

Csesztetést, ítélkezést kérlek hanyagoljátok. Így is már megkaptam pár embertől, hogy ingyenélő vagyok...

Nem esik ez jól, főleg hogy önhibámon kívül történt ez velem.


2017. aug. 20. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert jár.
2017. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz dolgozni?
2017. aug. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert nem ér rá.
2017. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szüleim elváltak, és most anyámnak kell segíteni.

Én apámnál vagyok bejelentkezve, de ő arrébb él 400 km-el.

2017. aug. 20. 21:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagyis ahelyett hogy átírattad volna magadat, inkább megvártad amíg kidobnak. Okos. Azon se lepődj meg, ha a megszüntetés időpontjától kezdve kifizetett összeget vissza kell fizetned, amint megtudják.
2017. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Direkt rákérdeztem, hogy mi történik, ha törölnek a rendszerből. "Semmi, 60 nap múlva újra beléphetsz, és ha volt 1 év együttműködésed újra igényelhetem az FHT-t"

Csak azt érdekes módon elfelejtették közölni, hogy szankció esetén újraindul az együttműködési idő, megint egy évet várni kell.



De persze utólag mindenki okos. Tudom, mással bezzeg nem fordult volna ez elő.

Itt egy élősködő munkanélküli, köpködjük meg, offoljuk a kérdését. Fura a magyarok erkölcse. A mérhetetlen korrupció, meg nem térülő befektetések senkit nem zavarnak, de ha jön egy olyan, aki rá van szorulva a segélyre, azt máglyán kell elégetni...

2017. aug. 20. 21:37
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Mér kéne visszafizetni? A segély jár. Én húsz éve kapom sose kellett visszafizetni.
2017. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Elvileg abban a hóban amikor kijött a papír még jár vagy az is lehet, hogy hibából utalták ki, ebben az esetben vissza kell fizetned kamatostul. Próbálj állást keresni a közelben, ha nem megy menj ki mosogatni osztrákba jó pénért, mint mindenki és akkor a szüleidet is támogatni tudod.
2017. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mit kell segíteni anyádnak, ami megakadályoz a munkában? ha ápolnod kell, akkor ápolási segélyt kérj, ne munkanélkülit!
2017. aug. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ne menjünk bele a részletekbe, így is túlságosan eltértetek a tárgytól.

Fellebbezést is lehet írni. Ez ér valamit?

Van valakinek tapasztalata ebben?

2017. aug. 20. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!