Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptam egy munkát, a munkáltat...

Kaptam egy munkát, a munkáltatóm a munkaügyi központból találta az adataimat és keresett fel. Nekem ilyenkor milyen kötelezettségeim vannak? Többi lent!

Figyelt kérdés

Pályakezdő,álláskeresőként vagyok regisztrálva de semmi támogatást nem kaptam még. Most hogy munkát kaptam kell valami papirt bevinnem a munkaügyibe vagy bemenni kijelentezni?

Első munkahelyem lesz ezért nem vagyok ilyesmikkel tisztában, köszönöm előre is a segitségeteket.


2017. jún. 17. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Hát illene kijelentkezni ha már bejelentkeztél egyszer valamikor.
2017. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De tudják hogy dolgozni fogok mert a munkahely tőlük kérte ki az adataim,stb..
2017. jún. 17. 17:03
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha felvesznek és aláírod a munkaszerződésedet, akkor azt másold le és add le a munkaügyi központban és akkor kivesznek a rendszerből.

Én is így csináltam anno, amikor elhelyezkedtem.

Az csak egy dolog, hogy a munkaügyin keresztül találtak meg. Attól még a munkanélküli honnan tudja, hogy téged alkalmaztak is, vagyis munkába álltál?

2017. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
A kis könyvben amit ott kaptál bele van írva hogy online is kijelentkezhetsz. Ott kitöltöd az adatlapot és ennyi, nem kell sorba állnod meg várnod több percet, én anno pár éve így csináltam, mert hiába mentem be kijelentkezni rohadt sokat kellett várni 1 óra várakozás után a sorszám szerint még mindig voltak 10 en előttem így berágtam szóltam a recepción hogy törölje a számom mert nincs nekem erre időm majd jövök máskor és ő mondta hogy online is kitudok jelentkezni ha arról van szó.
2017. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Szard le! Amint lesz fizud egyből vonni fogják az adót, nem kell ezért külön ugrálnod, főleg nem szabad ilyenre a szabit ellövöldözni :)
2017. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2017. jún. 17. 20:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor regisztráltattad magadat, akkor aláírtad, hogy amennyiben adataidban változás történik, azt 8 napon belül jelzed a Foglalkoztatási Osztály felé (már nincs olyan, hogy munkaügyi központ), ilyen eset pl. mikor elhelyezkedsz valahová.
2017. jún. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
csak nem szeretnék emiatt rögtön szabadsággal inditani de akkor úgy látszik muszáj lesz, köszönöm a segitségetek. :)
2017. jún. 18. 13:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben vállaltad az elektronikus együttműködést, akkor a megadott e-mail címedről is küldhetsz egy e-mailt, melyben leírod az adataidat (név, születési dátum, taj szám) és hogy hol és melyik nappal helyezkedtél el. Tehát nem szükséges bemenned.

Postai úton szintén küldhetsz egy levelet, ami ezeket az adatokat tartalmazza.

2017. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kell, különben simán benne leszel a rendszerben és telnek a napjaid és később ebből ütköző adatok lehetnek!


Elég sokáig szoktak nyitva lenni egy-egy napon szóval vagy beszaladsz vagy lefénymásolva a munkaszerződést elküldöd ajánlott levélként. A neten is lehet ha beszkennekeled és mellékeled a tajszámod, neved mellett.

2017. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!