Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkaügyi hivatalban...

Ha a munkaügyi hivatalban töröltek a nyilvántartásból van értelme fellebbezést írni?

Figyelt kérdés
Nem teljesítettem a 3 hónapos jelentkezési időt. Orvosi igazolásom nincs.
2017. aug. 20. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tudsz olyan indokot, ami a törvényben a te javadra ítélne akkor igen. Csak úgy nem
2017. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mér lenne? Kötelező téged eltartani?
2017. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel indokolnád meg, hogy nem jelentél meg?

Ugyanis ha csak szimplán lusta voltál elmenni, akkor te bajod, ők szóltak az elején, hogy az időpontra meg kell jelenni.

Amennyiben csak szimplán elfelejteted, akkor meg amikor megnézted, vagy eszedbe jutott, hogy hoppá, akkor meg be kellett volna telefonálni, hogy elfelejtetted és kérsz egy új időpontot. Adtak volna.

De ha mindezt nem tetted meg, akkor nincs mivel indokolnod, tehát teljesen felesleges is.

Ha pedig más oka volt, akkor pedig azt igazold és élj a fellebbezés lehetőségével.

2017. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3.: Teljesen elfelejtettem.

Megkaptam az időpontot, de a franc gondolta, hogy emiatt legalább 1 év + 60 napra kizárnak az FHT-ból.

Erről nem tájékoztattak...


A 2 hónap kizárásról tudtam, de hogy emiatt nem kapom a 22800 forintot több, mint egy évig, arról érdekes módon nem tájékoztattak...

2017. aug. 21. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Rosszul értelmezed a dolgokat.


Mivel nem tettél eleget az együttműködési kötelezettségednek, ezért teljesen jogosan lettél törülve az álláskeresők nyilvántartásából, mivel neked felróható okból töröltek.Mivel felróható ok ezért szankciósan lettél törölve, ami azt jelenti, hogy 60 napig nem tudsz újra regisztrálni.

Valamint nekik kőtelességük jelezni az illetékes Járási Hivatal felé, hogy nem tettél eleget az együttműködési kőtelezettségednek, ezért szankciósan lettél törölve. Ebből kifolyólag a Járási Hivatal is meg fogja szüntetni az FHT-t és majd csak 3 év múlva leszel jogosult rá, hogy újra igényeld.

Az FHT megállapító határozatban szerepel, hogy együttműködsz az illetékes Foglalkoztatási Osztállyal, mivel nem működtél együtt, ezért megszegted azt, amit vállaltál.

2017. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha elolvastad volna a határozatot, akkor tudtad volna. Tehát ők a határozatban tájékoztattak róla.
2017. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ÉS ha van aznapra orvosi igazolásom, akkor elfogadják a fellebbezést?

Akkor pont fekvőbeteg voltam, internet, telefon se működött.

2017. aug. 22. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!