Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki büntetlen előéletű,...

Ha valaki büntetlen előéletű, attól még kaphat letöltendőt?

Figyelt kérdés
Vagy a börtönök telítettsége miatt mindenki (a gyilkosokon kívül) felfüggesztettet kap?
2017. aug. 25. 03:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem kaphatna akkor egyetlen büntetett előéletű sem élne az országban. Ezen még nem gondolkodtál?
2017. aug. 25. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szoktam.
2017. aug. 25. 04:02
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Miért ne lehetne, első? Letöltendőből szabadulás után mi a fene lesz, ha nem büntetett?
2017. aug. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Hármaska te egy valódi lángelme vagy.
2017. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

te meg tahó.


Van egy gyilkosod, letöltendőt kap, majd szabadul. Mi a f lesz, ha nem büntetett előéletű?

2017. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Istenem, ennyi észlény. Az is büntetett előéletű aki először nem letöltendőt kap.
2017. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

 

"Istenem, ennyi észlény. Az is büntetett előéletű aki először nem letöltendőt kap."


Ha az illető felfüggesztettet kap, a lejárat napján mentesül a joghátrány alól és büntetlen előéletűnek számít, az erkölcsijében is ez szerepel.

2017. aug. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kicsit konkrétabban teszem fel a kérdést, hogy választ is kapjak :D

Ha valakinek nagyon sok bűncselekményt lehet a számlájára írni, de nincs közöttük gyilkosság, csak sok pici vagy közepes súlyosságú, és még nem volt bűntetve, és fiatal is, akkor azért kaphat letöltendőt, vagy a bíró elzavarja egy ejnye bejnyével, és csak felfüggesztettet ad neki?

2017. aug. 25. 15:21
 9/13 anonim ***** válasza:

 

Ügyész- és bírófüggő. Én ismertem olyan embert, aki három bűncselekmény miatt került bíróság elé (csalás, magánokirat-hamisítás, a harmadikra már nem emlékszem, de az volt a legkomolyabb) és felfüggesztettet kapott. Az mondjuk igaz, hogy ő egy olyan srác volt, akiről meg nem mondtad volna, hogy ilyesmit tett, szóval nem egy bűnöző alkat, én is csak pislogtam, amikor megtudtam róla.

2017. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha valaki "csak" felfüggesztettet kap, akkor attól még ő fizeti a perköltséget? Vagy büntető ügyben nem kell fizetnie senkinek?

2017. aug. 25. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!