Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartas jar ebben az...

Gyerektartas jar ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Most kezdem az egyetemet es felek, hogy valamelyik targgyal egy fel evet csuszni fogok, apam mar kozolte velem hogy ha egy targybol is megbukok nem fizet gyerektartast, viszont igy is alig tudunk kijonni egy honapban anyaval ugy hogy meg dolgoztam is a nyaron. Nagyon felek hogy munka es iskola egyideju vegzese alatt valamelyik targybol megbukok es akkor azt a keves gyerektartast is elveszitjuk. Tehat ha egy targybol megbukok es azt ujra fel kell vennem akkor apamnak nem kell gyerektartast fizetnie? 20/f

2017. aug. 26. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

"A tartásdíj fizetés ellenében a gyermeknek kötelessége, hogy a tanulmányait a tőle elvárható legjobb eredménnyel végezze annak érdekében, hogy a jogszabályban biztosított kedvezményeket (tandíjkedvezmény, ösztöndíj, stb.) kiérdemelje, s ezzel a szülő tartási terheit adott esetben enyhítse."

.

Bővebben itt:

[link]

2017. aug. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt mar olvastam, de nekem meg mindig nem vilagos. Programtervezo informatika szakra megyek, amit szinte senki sem tud megadott ido alatt rogton elvegezni..
2017. aug. 26. 15:44
 3/14 A kérdező kommentje:
Tehat ha a tolem elvarhato legjobb eredmeny hogy 5 targyat megcsinalok elso evben, a hatodikbol pedig bukok, akkor nincs gond?😅
2017. aug. 26. 15:45
 4/14 A kérdező kommentje:
Es azt olvasom mindenhol, "ha folyamatosan vegzi". Az nem folyamatos vegzes ha csinalom megszakitas nelkul csak van egy targy esetleg ami egy fel evet csuszik? Ha az utolso fel evben nem fizet nem fontos, de elotte nem jovunk ki anelkul a penz nelkul.
2017. aug. 26. 15:47
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ha a te átlagod az évfolyamátlag felett lesz, akkor nem lesz gond.
2017. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Végső esetben meg ott a diákhitel.
2017. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez olyan szabály, amit sokféleképpen lehet értelmezni. Szerintem ez inkább olyanokra vonatkozik, akik össze-vissza halasztgatnak, mert többet ülnek a kocsmában, mint az előadásokon. Talán érdemes egy ügyvédet felkeresni. Van egy másik mondat, amelyen érdemes gondolkodni, hogy a gyerek nem tartja a kapcsolatot a szülővel. Tehát ha apukád úgy érzi, hogy le se szarod, csak elrakod a tartásdíjat, az is okozhat gondot.
2017. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A diakhitel nem a legjobb megoldas, hat nem tudom o azt szajkozza ha megbukok nem fizet, mondjuk onnantol engem sosem lat tobbet.
2017. aug. 26. 15:50
 9/14 A kérdező kommentje:
Ket naponta telefonalok vele es minden heten talalkozunk, ezzel nem lehet gond. de a fizikatol nagyon felek es szinte biztos hogy meghuznak, a csoport 2/3aval egyutt.
2017. aug. 26. 15:51
 10/14 Gugu Gabor ***** válasza:
Nem azért,de erről próbáltál beszélni vele?
2017. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!