Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben is kell...

Ebben az esetben is kell fizetnie gyerektartást?

Figyelt kérdés

Gyorsan a story annyi, hogy nem fizetett gyerektartást mert nem tudta miből.

Szóval ezt ráterhelték a házára, ami ma már 1.5 milliónál tart.

Az anyuka akinél van a gyerek, nem engedi meglátogatni az apját, évek óta nem is látták egymást.

Hozzáteszem, az anyuka elköltözött Németországba (talán 2 éve?)

Az apukát nem kérdezte meg, valamint titkolni kezdték. Ezt 1 évig sikerült is nekik.

Egy rokonom "köpte be" őket aki ismerte a közõs gyereket. Nem tudta, hogy titok.

Most az apuka viszont, aladja a házat, és az anyuka követeli másfél millióját. (Pont ennyit ér a ház)

Van joga hozzá? Valamint ez a külföldre költözés mit befolyásol?

Én csak egy külső szemléő vagyok, ha valakit le akartok szidni, vagy oktatni, azt ne velem tegyétek.

Meg amúgy sem értek ezekhez a dolgokhoz.

Előre is köszi



2016. dec. 20. 14:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Van joga hozzá. Egy gyerek megcsinálásához 2 ember kell..

olyan nincs hogy az egyik minden pénzét arra költi hogy jó létet biztosítson a gyermeknek a másik meg having 30,000 ret sajnál ami baromira kevés mert egy márkásabb cipő ennyi és akkor még nem evett meg nem ruháztatták. Anyuka megérdemli a pénzt

2016. dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha hivatalosan a gyerektartás miatt lett az összeg ráterhelve a házra, akkor eladás után az az összeg utalva lesz az anyukának.
2016. dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A gyerek állitása szerint, az anyja nem szereti és csak a családi pótlék miatt van nála. Egyáltalán nem kapott semmit, a gyerektartást amíg kapták, az anyuka új 2 gyerekére költötték.

Ráadásul a gyereket az apuka anyukája ruhaztatta, öltöztette, etette. Épp hogy csak aludni ment haza, amikor haza ment.

Ennyit tudok róluk.

De akkor jogilag az anyukájé a ház? Mármint az ára.

2016. dec. 20. 14:51
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Viszont nincs joga megtagadni a láthatást.
2016. dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha már rá lett terhelve a házra, akkor azt bizony ki kell csengesse ha eladja.
2016. dec. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A behajtó vagy megbízó (nem tudom mi az, bocsi)

Azt mondta, ha az anyuka bele megy abba, hogy csak 500ezret kapjon, akkor az megoldható. De az anyuka nagyon erősködik.

Viszont az apuka már lassan ott tart, hogy vagy kap 500 ezret, vagy semmit. Inkább el sem adja a házat.

2016. dec. 20. 14:59
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Ha ennyire rossz a gyereknek az anyjánál, akkor gondolom az apuka ment a bíróságra, hogy helyezzék el nála, és majd ő megad neki mindent, amire szüksége van, anyuka meg fizeti nekik a gyerektartást.

Ugye, jól gondolom?


Mert ha nem, akkor apuka nem reklamálhat, hogy ő úgy gondolta, hogy csinált egy gyereket ugyan, de már nem tartozik érte felelősséggel...


Akármilyen fájdalmasan érinti is, a gyerektartást az anya jogosan kéri, és ha ráterhelték a házára, akkor a vételárból neki annyi jár. Adja el drágábban!


Gondolom, az elmúlt években a gonosz anyuka tartott fegyvert a fejéhez, és miatta nem tudott rendes állást találni, amiből meg is élhet, meg gyerektartást is tud fizetni. Anyuka meg csak urizálásból él és dolgozik külföldön, véletlenül sem a kényszer vitte rá, hogy egyedül el tudja tartani a gyereket.


Persze, nem költött rá semmit... elvégre szegény gyerek nem kap enni, nincs fedél a feje fölött, nem kap ruhát (kizárólag a nagyitól, a zoknitól a bugyiig mindent), nem kapott tankönyveket, írószereket, iskolatáskát, gyógyszert, telefont, nem használhatja az internetet, nem nézhet tévét, nem fürdik, nem használ áramot, stb.

Mert ez így pont életszerű! Ugye, neked még nincs gyereked?

2016. dec. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6%
Ez egyáltalán nem pénz kérdés...jogilag lehet, hogy lehetséges, de szerintem nem ennek kéne a történet központjában lennie (hanem az emberség, a törődés, a békesség, a múlt elengedése és talán a gyerek is).
2016. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"nem fizetett gyerektartást mert nem tudta miből.

Szóval ezt ráterhelték a házára, ami ma már 1.5 milliónál tart. "

Mi az,hogy nem tudta miből fizetni?Hány évig volt munkanélküli amúgy,hogy ekkora tartozást halmozott fel?Mert ezt több évig nem fizette. Nem tudom mennyit szoktak megállapítani gyerektartásnak,ha kevés a jövedelme az apának,de gondolom pár tíz ezer forint lett volna.Sok persze,de ha gyereket volt esze csinálni,akkor most legyen olyan kedves és segítsen . A gyerektartás még mindig semmi ahhoz képest,amennyit az anya költ a gyerekre.

Úgyhogy én meghúznám magam és legalább utólag kifizetném.

Nem értem amúgy,hogy semennyi szülői ösztön nincs benne?Csak a gyerekéről van szó, olyan nagy dolog lett volna havonta segíteni,ha már csonka családban nő fel?

2016. dec. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Senkisem mondta neki, hogy ne fizessen gyerektartást. Egyszerűen elitta a pénzt szokás szerűen.

Dolgozni dolgozott, de az alkoholt jobban szereti az illető, most pedig a hülyesége miatt én érezzem magam sz@arul, mert ő itt nyavajog.


Az anyuka nem dolgozik, soha nem is dolgozott. Az új férje dolgozik Németországban és ő intézte el a költözést.

De még a költözés előtt sem dolgozott. Utalták neki a sok pénzt és Hawaii-ban érezte magát, költekezett.

2016. dec. 20. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!