Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban lakom és a...

Piros69 kérdése:

Társasházban lakom és a szomszédom az ablakom alatt parkol a belső közös udvarban. Szabad ezt? Mi erre a jogszabály?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom és van egy belső közös udvar a gépkocsik közlekedésére mindenki garázsába. A rosszindulatú szomszédomnak 3 autoja is van. A garázsokban mindenkinél egy autó parkolhat és a kapu előtt van házanként még 2 autó parkolására lehetőség. Ő nem hajlandó az egyik autójával kint parkolni ezért a konyhàm ablaka előtt parkol. Mondtam neki húzzon el onnan, de nem teszi. Tudtok erte valami jogszabályt? Én nem találtam semmit a neten. Ráadásul az építési engedély szerint ez a rész a házamhoz tartozó zöld terület, de azt mondja ez a rész a társasházi szerzödés szerint közös, hollott az építési engedély egyérzelműen mutatja melyik a közös hadználatú út.

#társasház #parkolás ablak előtt.
2017. aug. 29. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

"Társasházban lakom "

Ha társasházban laksz, kell lennie közös képviselőnek - Őt kérdezted már?

Meg kell nézni, mi van a társasházi szerződésben, működési szabályzatban?


"ez a rész a házamhoz tartozó zöld terület" -és valóban van ott zöldterület, azon áll vagy miért probléma, hogy ott áll?

2017. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

De miért baj, hogy ott áll? Ha jól értem ez nem egy kert, udvar, ahova kiülnél, kifeküdnél. Csak egy közlekedő rész.

Egyébként beszélj a közös képviselővel, kérdezd meg tőle, hogy pontosan mi a szabály. És ha nem állhat ott, akkor a közös képviselő szóljon neki.

2017. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%
Rakj oda valamit, amitől nem tud majd beállni.
2017. aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

" A rosszindulatú szomszédomnak 3 autoja is van."


Vazul néni, maga az? :-)


https://www.youtube.com/watch?v=6EjY609rffM

2017. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!